ԿԱՊԱՆՈՒՄ ՆՇՎԵՑ ԿԱՆԱՆՑ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՏՈՆԸ
Վերջին տարիներին ձևավորված բարի ավանդույթի համաձայն՝ Կապան համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհուրդը, Կանանց միջազգային տոնի՝ մարտի 8-ի առթիվ, հաճելի և յուրօրինակ անակնկալ էր մատուցել գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչներին։ Քաղաքի տարբեր թաղամասերում երիտասարդները մոտենալով կանանց և աղջիկներին՝ համայնքի ղեկավարի անունից թխվածքաբլիթներ («Կապանիս չքնաղներին» գրվածքով) և ծաղիկներ են նվիրել։
Այնուհետև տոնական տրամադրությունը շարունակվել է մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում: Հանդիսությունը՝ կանանց ուղղված իր շնորհավորանքի խոսքով բացեց համայնքի ղեկավարը, որից հետո պատվոգրով, շնորհակալագրով և ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից թողարկված հուշադրամով պարգևատրվել են Կապանի թիվ 6 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության տնօրեն՝ Բելլա Կոստանյանը, Կապանի մանկապատանեկան մարմնամարզության գեղարվեստական մարմնամարզության ավագ մարզիչ՝ Օլգա Դունաեվսկայան, Կապանի ԲԿ ինֆեկցիոն բաժանմունքի վարիչ՝ Աիդա Բադալյանը, Կապանի թիվ 3 երաժշտական դպրոցի դասատու՝ Էլիչկա Բադալյանը, Կապանի արվեստի դպրոցի տեսական բաժնի դասատու Կարինե Հովհաննիսյանը, Կապանի ակումբագրադարանային միավորման գրադարանավար Սաթիկ Ոսկանյանը և ակումբավար Վարդուհի Թադևոսյանը՝ երկարամյա և բարեխիղճ աշխատանքի համար։
Իսկ հանդիսավոր մասից հետո ներկաների համար համերգային ծրագիր է ներկայացրել Կապանի մշակույթի կենտրոնի ստեղծագործական կազմը՝ հանդիսատեսին պարգևելով հուզիչ և ոգևորող ակնթարթներ: