ԿԱՊԱՆՈՒՄ ԱՅՍ ՏԱՐԻ ԿԻՐԱԿԱՆԱՑՎԻ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 2 ՄԼՐԴ ԴՐԱՄԻ ՍՈՒԲՎԵՆՑԻՈՆ ԾՐԱԳԻՐ
Հունիսի 30-ին Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ ավագանու արտահերթ նիստը։ Նիստը վարում էր համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը, որին ներկա էր ավագանու 9 անդամ։ Նիստի օրակարգում ընդգրկված էր 25 հարց:
Ավագանու հաստատմանը ներկայացվեց Կապան համայնքի 2019թ․ դեկտեմբերի 26-ի թիվ 129-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը, որը պայմանավորված էր սուբվենցիոն ծրագրերի հաստատմամբ։ Ըստ այդմ համայնքի բյուջեում նախատեսվում է եկամուտների և ծախսերի ավելացում 1 մլրդ 217 մլն 996 հազար ՀՀ դրամի չափով։
Ավագանին հաստատեց նաև համայնքային գույքագրման փաստաթղթերում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը, որտեղ ներառվեցին նաև «Պահպանվող տարածքների աջակցման ծրագիր - Հայաստան» ծրագրի կողմից նվիրաբերված աղբատար մեքենան և աղբամանները, որոնք անհատույց օգտագործման հանձնվեցին «Կապանի կոմունալ ծառայություն» ՀՈԱԿ-ին՝ նպատակային օգտագործման համար:
Օրակարգում ներկայացված բոլոր որոշումների նախագծերը ավագանին հաստատեց միաձայն։