Կապանում անցկացվեց «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի տարածաշրջանային փուլը
Կապանի թիվ 3 միջնակարգ դպրոցում հունիսի 13-ին անցկացվեց ՀՀ նախագահի մրցանակի համար «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի առաջին` տարածաշրջանային փուլը: Այս տարի մրցույթին մասնակցեց 4 տարիքային խմբի (1-ին տարիքային խումբ` 2006թ. մինչեւ 2008թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ, 2-րդ տարիքային խումբ` 2003թ. մինչեւ 2005թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ, 3-րդ տարիքային խումբ` 2000թ. մինչեւ 2002թ. ծնված երեխա ունեցող ընտանիքներ, 4-րդ տարիքային խումբ` 1998թ. մինչեւ 1999թ. ծնված երեխա ունեցող), կապանցի 36 ընտանիք: Տարեցտարի մրցույթին մասնակցել ցանկացող ընտանիքների թվի ավելացումը, ըստ քաղաքապետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի բաժնի գլխավոր մասնագետ Դավիթ Դավթյանի, խոսում է այն մասին, որ սպորտն աստիճանաբար ավելի մեծ մասսայականություն է վայելում կապանցիների շրջանում: Չափելով իրենց ուժերը 7 մարզաձեւից, լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած 12 ընտանիք իրավունք ստացան պայքարը շարունակելու մրցույթի մարզային փուլում: «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի տարածաշրջանային փուլում հաղթող ճանաչված կապանցի 12 ընտանիք արժանացավ պատվոգրի ու դրամական պարգեւի: