Կապանում նշվեց գարնանային տոնը
Կանանց միջազգային տոնին նվիրված միջոցառումները մարզկենտրոնում սկսվեցին առավոտվանից: Կապան համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհրդի անդամներն կանանց և աղջիկներին համայնքի ղեկավարի անունից ծաղիկներ էին նվիրում, շնորհավորում գարնանային տոնի առթիվ: Իսկ ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցները գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչների ավտոմեքենաները կանգնեցնում էին, բայց ոչ թե տուգանելու, այլ տոնի առթիվ ծաղիկներ նվիրելու և բարեմաղթանքներ հղելու:
Տոնական օրվա գլխավոր իրադարձությունը Կապանի մշակույթի կենտրոնի համերգային մեծ դահլիճում էր: Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը բարեմաղթանքի  խոսքեր հղեց կանանց, տատիկներին, դուստրերին, քույրերին՝ կարևորելով կանանց դերը համայնքի առաջ ծառացած հիմնախնդիրների աստիճանական լուծման գործում:
Բարեխիղճ աշխատանքի, մասնագիտական ոլորտում ջանքերի ու նվիրումի համար համայնքի ղեկավարի կողմից պատվոգրեր և շնորհակալագրեր հանձնվեցին, ինչպես նաև կենտրոնական բանկի կողմից հուշադրամներ ստացան Կապանի բժշկական կենտրոնի պոլիկլինիկայի բժիշկ-սոնոգրաֆիստ  Նարա Հարությունյանը, Կապանի թիվ 2 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության տնօրեն Սվետլանա Ավանեսյանը, Կապանի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 7  հիմնական դպրոցի դասվար Լուսինե Բալայանը, Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մարզադպրոցի մարզուհի Յանա Սարգսյանը, ՀՀ Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալության Կապանի սպասարկման գրասենյակի ղեկավար Կարինե Հովհաննիսյանը, Կապանի մանկական կենտրոնի հոգեբան Անուշ Գրիգորյանը:
Համայնքի ղեկավարի շնորհակալագրին արժանացավ նաև Գայանե Թադևոսյանը՝ համայնքում գործող գրադարանների զարգացմանը նպաստելու և արդյունավետ գործունեության համար: Պաշտոնական արարողությունից հետո սկսվեց տոնական համերգը, որի ծրագրի շրջանակում հանդես եկեավ Կապանի  էստրադային-սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ դիրիժոր Սամվել Հայրապետյան: Առաջինը հնչեց Տիգրան Մանսուրյանի «Ճերմակ անուրջներ» ստեղծագործությունը (շեփորի մենանվագ՝ Դավիթ Հայրապետյան): Կատարվեց նաև Առնո Բաբաջանյանի «Նոկտյուրն» ստեղծագործությունը: Ծրագիրը հարուստ էր հայ կոմպոզիտորների մոտ ու հարազատ երգերով, որոնք կատարեցին մշակույթի կենտրոնի մենակատարները՝ իրապես տոնական մթնոլորտ ստեղծելով և բարձրացնելով ներկաների տրամադրությունը: