Կապանում նշվեց պարի միջազգային օրը
Պարի միջազգային օրը՝ ապրիլի 29-ին, ավանդույթի համաձայն, նշանավորվեց մարզի պարային խմբերի ելույթներով։ Այս անգամ միջոցառմանը մասնակցում էին մարզի այլ պարային կոլեկտիվներ՝ Գորիսից «Մեծ Հայք» պարային համույթը (գեղարվեստական ղեկավար՝ Համլետ Իսախանյան, Կարինե Վարդանյան) և «Սյունիք» պարային համույթը (գեղարվեստական ղեկավար և պարուսույց՝ Վահե Մելքումյան), Սիսիանից «Գրանդ դանս» պարային համույթը (գեղարվեստական ղեկավար՝ Արման Դավթյան)։ Եթե  Մեղրիից և Քաջարանից էլ պարային խմբեր մասնակցեին, ապա որոշակիորեն հնարավոր կլիներ պատկերացում կազմել մարզում պարային արվեստի ընդհանուր դրվածքի մասին, բայց․․․
Մեկուկես ժամ Կապանի մշակույթի կենտրոնի համերգային մեծ դահլիճի բեմահարթակում պարային խմբերը փոխարինում էին միմյանց՝ ներկայացնելով տարբեր ժողովուրդների և ոճերի պարեր, ինչը հավանությամբ ընդունեց հանդիսատեսը։
Վերջում շնորհակալագրեր հանձնեցին պարային խմբերի գեղարվեստական ղեկավարներին և մանկավարժ պարուսույցներին՝ Թամարա Ստեփանյան՝ Կապանի արվեստի քոլեջի «Պարարավեստ» մասնագիտության դասախոս, Կապանի արվեստի մանկական դպրոցի պարային խմբի պարուսույց Լիդա Սաղաթելյան՝ Կապանի մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի «Ռենեսանս» պարային համույթի գեղարվեստական ղեկավար, Մոնիկա Գևորգյան՝ «MG» պարային ստուդիայի ղեկավար, Նարինե Մովսիսյան՝ Կապանի մշակույթի կենտրոնի «Նարա Դանս» պարային ստուդիայի ղեկավար, Լուիզա Դադայան՝ Կապանի մշակույթի կենտրոնի «Էքսպերիմենտալ» պարախմբի գեղարվեստական ղեկավար, Սյունե Թումանյան՝ «STA» պարի ստուդիայի գեղարվեստական ղեկավար, Աղուն Հովհաննիսյան՝ «Դայմոնդ» պարային համույթի գեղարվեստական ղեկավար, Էրիկ Քոչարյան՝ Կապանի մշակույթի կենտրոնի «Պարի աստղեր» շոու ստուդիայի գեղարվեստական ղեկավար, պարուսույց՝ Աննա Աղագուլյան, Վահագն Գասպարյան՝ Կապանի մշակույթի կենտրոնի «Զանգեզուր» ժողովրդական պարային անսամբլի պարուսույց, Համլետ Իսախանյանին և Կարինե Վարդանյանին՝ Գորիսի «Մեծ Հայք» պարային համույթի գեղարվեստական ղեկավարներ, Վահե Մելքումյանին՝ Գորիսի «Սյունիք» պարային համույթի գեղարվեստական ղեկավար, Արման Դավթյանին Սիսիանի «Գրանդ դանս» պարային համույթի գեղարվեստական ղեկավար։
Վահագնը հարգելի պատճառով ներկա չէր միջոցառմանը, մայրաքաղաքում մասնակցում էր պարգևատրության, նա արժանացել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ոսկե մեդալի։ Շնորհավորում ենք։