Կապանում տարիներ շարունակ չեն կարողանում գտնել կափարիչ գողացողներին
Կապան քաղաքի փողոցներում 26 բաց դիտահոր կա, որոնք մութն ընկնելուց հետո՝ լուսավորության բացակայության պայամաններում,  դառնում են վտանգավոր քաղաքի բնակիչների համար: Տարիներ շարունակ Կապանի բնակիչներն ապարդյուն պայքարում են բաց դիտահորերի դեմ, սակայն խնդիրը չի լուծվում, քանի որ նոր տեղադրված կափարիչները շատ արագ գողանում են եւ որպես մետաղի ջարդոն հանձնում մասնավոր ընկերություններին:
Կապանում NEWS.am-ի հարցումը ցույց է տվել, որ կապանցիները հույսը կտրել են քաղաքային իշխանություններից. դիտահորերը չընկնելու համար ապավինում են սեփական զգոնությանը: Չնայած դրան՝ մի քանի օր առաջ հերթական դեպքն է գրանցվել քաղաքում. երեկոյան քայլելիս բնակիչներից մեկն ընկել է բաց դիտահորը, ստացել ոտքի եւ կողոսկրերի կոտրվածքներ:
«Ես որ խանութից մի բան գողանամ, ինձ կկալանավորեն, կտանեն հետ չեն բերի, էդ ինչպե՞ս է, որ էդ դիտահորերի կափարիչները տանում են ու հաջողությամբ հանձնում», - NEWS.am-ին ասաց Կապանի երկրագիտական թանգարանի տնօրեն Գրիշա Սմբատյանը, ով առաջարկում է կափարիչները փայտից դարձնել, որպեսզի չգողանան:
Բնակիչներից ոմանք էլ առաջարկում են կափարիչների վրա կողպեքներ տեղադրել եւ զարմանում են, թե ոստիականությանն ինչպես չի հաջողվում այսքան ժամանակ գտնել գողերին:
NEWS.am, 9 հունիսի 2014թ.