Կապանում վերընտրվել է Աշոտ Հայրապետյանը
Հոկտեմբերի 2-ի ՏԻՄ ընտրություններում (ըստ նախնական տվյալների) Կապան համայնքի ղեկավար է վերընտրվել Աշոտ Գրիշայի Հայրապետյանը: Նրա օգտին քվեարկել է 8702 հոգի (վավեր քվեաթերթիկների թիվը՝ 17898):
5282 ընտրող իրենց ձայնը տվել են Արտուր Աթայանին, 3393 հոգի՝ Արթուր Մարտիրոսյանին:
Կապան համայնքի վերընտրված ղեկավար Աշոտ Հայրապետյանը ծնվել է 1971թ. ապրիլի 10-ին Կապան քաղաքում:
1978-1988թթ. սովորել եւ ավարտել է Կապանի N3 միջնակարգ ռուսական դպրոցը:
1988թ. ընդունվել է Երեւանի ճարտարագիտական համալսարանի մեքենաշինական ֆակուլտետը եւ ավարտել 1993թ.` ստանալով մեքենաշինության տեխնոլոգի որակավորում: 1990-1993թթ. սովորել է բուհին կից ռազմական ամբիոնում՝ ստացել հրետանավորի մասնագիտություն եւ լեյտենանտի կոչում:
1993-1995թթ. մասնակցել է ՀՀ ինքնապաշտպանական ջոկատների կազմավորմանը, ՀՀ հարավարեւելյան սահմանների պաշտպանությանը եւ Արցախի համար մղվող մարտերին: Ունի կապիտանի կոչում:
1997-1998թթ. աշխատել է «Սյունիքի մարզային էլեկտրացանցեր» ՊՓԲԸ իրացման բաժնի ավագ մասնագետ:
1998-2001թթ. աշխատել է «Հայփոստ» ՊՓԲԸ «Սյունիքի փոստատուն դուստր» ՓԲԸ փոխտնօրեն:
2001-2002թթ. ղեկավարել է «Հայփոստ» ՊՓԲԸ «Սյունիքի մարզային ներկայացուցչությունը»:
2002 թվականից մինչեւ 2012թ. նոյեմբերի 9-ը աշխատել է «Հայփոստ» ՓԲԸ «Կապանի փոստային մասնաճյուղի» տնօրեն:
2012թ. սեպտեմբերի 9-ին կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում ընտրվել է Կապան համայնքի ղեկավար:
2006թ. փետրվարից Հայաստանի հանրապետական կուսակցության անդամ է:
Պարգեւատրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Գարեգին Նժդեհ», «ՀՀ զինված ուժեր 20 տարի» մեդալներով, «97-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի 15-ամյակի» կրծքանշանով, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության «Նշանակալի ավանդի համար» հուշամեդալով, «Դրաստամատ Կանայան» մեդալով եւ այլն:
«Համազգային վստահություն» խորհրդի «Վստահության վարկանիշ-2015» անվանակոչման արդյունքներով արժանացել է «Տարվա քաղաքապետ» մրցանակին:
Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի, երկու դուստր:
Շնորհավորում ենք Աշոտ Հայրապետյանին, ցանկանում նրան հաջողություններ՝ ի բարօրություն Կապան համայնքի եւ Սյունիքի մարզի: