Կապանը հրաժեշտ է տալիս իր նշանավոր զավակին
Սեպտեմբերի 25-ին հայրենի Ագարակ գյուղում հողին կհանձնվի անվանի պետական գործիչ Արմեն Մովսիսյանը, ով մահացել է 2015թ. սեպտեմբերի 21-ին՝ երկարատեւ հիվանդությունից հետո:
Նույն օրը, ժամը 12-ից 14-ը Կապանի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցում տեղի կունենա Արմեն Մովսիսյանի հոգեհանգիստը:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Մովսիսյանների ընտանքին, հարազատներին ու մերձավորներին՝ Արմեն Մովսիսյանի վաղաժամ մահվան կապակցությամբ:
Արմեն Մովսիսյանը ծնվել է 1962թ. հունվարի 13-ին, Կապան քաղաքում:
1983թ. ավարտել է Երեւանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, 1989 թվականին՝ Համամիութենական թեթեւ արդյունաբերության ինստիտուտը:
1983-1991թթ. աշխատել է Կապանի տրիկոտաժի ֆաբրիկայում՝ վարպետ, բրիգադիր, արտադրամասի պետ, ապա նաեւ գլխավոր տնօրենի տեղակալ:
1991-1992թթ. զբաղեցրել է Կապանի քաղխորհրդի գործկոմի նախագահի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
1993-1997թթ. եղել է Կապանի «Էլեկտրոն» գործարանի տնօրենը, 1997-1998 թվականներին՝ ՀՀ էներգետիկայի նախարարության «Սյունիքի մարզային էլեկտրացանց» ՊՓԲԸ-ի տնօրենը, 1998-2000թթ.՝ «Հարավային էլեկտրացանց» ՊՓԲԸ-ի գործադիր տնօրենը:
2000-2001թթ. զբաղեցրել է ՀՀ էներգետիկայի նախարարի տեղակալի պաշտոնը, 2001թ. հուլիս-դեկտեմբերին՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնը:
2001-2008թթ. զբաղեցրել է ՀՀ էներգետիկայի նախարարի պաշտոնը, 2008-2014թթ.՝ ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարի պաշտոնը:
2014թ. մայիսի 7-ից ՀՀ նախագահի խորհրդականն էր:
Արմեն Մովսիսյանը տեխնիկական գիտությունների թեկնածու էր, մի քանի մենագրությունների եւ մի շարք գիտական հոդվածների հեղինակ:
Պարգեւատրվել է Անանիա Շիրակացու եւ «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալներով:
Արմեն Մովսիսյանի` անսպառ եռանդով լի հայրենասեր գործչի եւ մարդու հիշատակը միշտ կլուսավորի եւ կջերմացնի բոլոր նրանց հոգիները, ովքեր ճանաչել են նրան:
«Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագրակազմը եւս ցավակցում է Մովսիսյանների ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին՝ Արմեն Մովսիսյանի վաղաժամ մահվան կապակցությամբ: