Կառավարությունը 109 միլիոն 296 հազար դրամ կհատկացնի ԱԳՆ-ին
Հայաստանում 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-11-ը կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երրորդ Գլոբալ ֆորումի նախապատրաստման և անցկացման հետ կապված միջոցառումների իրականացման նպատակով կառավարությունն այսօր որոշում կայացրեց Արտաքին գործերի նախարարությանը հատկացնել 109 միլիոն 296 հազար դրամ:
Գումարն անհրաժեշտ է ֆորումի նախապատրաստման և անցկացման հետ կապված միջոցառումներն իրականացնելու նպատակով:
Ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում արտաքին գործերի նախարարությունում ձևավորված աշխատանքային խումբը մշակել է երրորդ Գլոբալ ֆորումի հայեցակարգը, կազմել է հրավիրյալների ցանկը և առաքել հրավերներ։
Ձեռք են բերվել մոտ հինգ տասնյակ առաջատար ցեղասպանագետների, ցեղասպանության թանգարանների ու հիշատակի համալիրների տնօրենների, մշակույթի ու արվեստի ներկայացուցիչների և իրավապաշտպանների՝ Ֆորումին մասնակցության նախնական համաձայնությունը։
Ֆորումին նախատեսվում է նաև Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր քարտուղարի՝ Ցեղասպանության կանխարգելման հարցերով Հատուկ խորհրդականի մասնակցությունը: