Կայացավ Կապան համայնքի ավագանու այս տարվա առաջին նիստը
Փետրվարի 11–ին տեղի ունեցավ Կապան համայնքի ավագանու ութերորդ նստաշրջանի 2025 թվականի առաջին նիստը՝ ավագանու 21 անդամի մասնակցությամբ։ Նիստը վարում էր համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։
Օրակարգային հարցերի առանցքում Կապան համայնքի 2024 թվականի բյուջեի կատարման, տարեկան աշխատանքային պլանի, այդ թվում՝ 2024 թվականի բնապահպանական, համայնքային մասհանումների ծախսման ծրագրերի հաշվետվություններն էին, համայնքի սեփականություն համարվող գույքի գույքագրման փաստաթղթերում կատարված փոփոխությունները, համայնքում մինչև 18 տարեկան անձանց կողմից անհատական շարժունակության (տեղաշարժման) միջոցներով երթևեկության համար թույլատրված վայրերի սահմանումը և այլն։
Ի թիվս վերոնշյալի՝ ավագանու քննարկմանն ու հաստատմանն էր ներկայացվել նաև 2025 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանը, համայնքի սեփականություն հանդիսացող գույքի կառավարման 2025 թվականի ծրագիրը և ավագանու 2024թ․ մարտի 27-ի N32-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու որոշման նախագիծը, ըստ որի կրթության և զարգացման առանձնահատուկ պայմանների կարիք ունեցող երեխաները ևս, նախադպրոցական ուսումնական հաստատություն կհաճախեն անվճար։
Նիստի օրակարգում տեղ գտած մնացյալ հարցերը վերաբերում էին համայնքի բնականոն կենսագործունեության ապահովմանը, որոնք ևս ավագանու կողմից հաստատվել են միաձայն։
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաև ավագանու արտահերթ նիստ՝ օրակարգի մեկ հարցով։
Ավագանու հաջորդ նիստը կկայանա 2025 թվականի մարտի 17-ին։