Կայացավ Կապանի Աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի պատանիների բաց առաջնությունը
Ապրիլի 26-ին Կապանի քաղաքային մարզադաշտում կայացավ Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի պատանիների բաց առաջնությունը, որին մասնակցում էին Հայաստանի տարբեր քաղաքների՝ Երևանի, Գյումրիի, Վանաձորի, Անիի մարզադպրոցները ներկայացող լավագույն մարզիկներն ու մարզիչները։
Մրցումներն անցկացվել են աղջիկների և տղաների 3 տարիքային խմբերով, որտեղ մարզիկներն իրենց ուժերը չափել են՝ վազք 100մ, 400մ, 800մ, շվեդական փոխանցավազք, հեռացատկ և եռացատկ մարզաձևերում։
Առաջնությանը լավագույն արդյունք ցուցաբերած և մրցանակային տեղեր զբաղեցրած բոլոր մարզիկները պարգևատրվել են համապատասխան կարգի մեդալներով, հավաստագրերով և խրախուսական նվերներով։
Մարզիկների մրցելույթին հետևում էին նաև Կապան համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը և Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արթուր Թովմասյանը։
Առաջնությունը կազմակերպել էր Սյունիքի մարզի աթլետիկայի ֆեդերացիան՝ Կապանի համայնքապետարանի աջակցությամբ և «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերության ֆինանսավորմամբ։
Մրցումների ավարտից հետո Կապան ժամանած հյուրերի համար կազմակերպվել էր նաև ճանաչողական այց՝ Վահանավանքի վանական համալիր։