ԿԱՅԱՑԱՎ ԿԱՊԱՆԻ ԱՎԱԶԱԿՈՊՃԱԳԼԱՔԱՐԱՅԻՆ ԽԱՌՆՈՒՐԴԻ ՀԱՆՔԱՎԱՅՐԻՑ ՕԳՏԱԿԱՐ ՀԱՆԱԾՈՅԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱՀԱՆՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԵՐԿՐՈՐԴ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄԸ
31.10.2018 17:56
Այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին,Կապանի համայնքապետարանում տեղի ունեցավ «ՎԻԿԱՐՏ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված՝ Սյունիքի մարզի Կապանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի երկրորդ հանրային քննարկումը: Քննարկմանը ներկա էին «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փորձագետը, համայնքապետարանի աշխատակիցներ, հայտը ներկայացրած կազմակերպության և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, համայնքի բնակիչներ:
Նիստը վարեց Կապանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և հողօգտագործման բաժնի պետի պաշտոնակատար Ավետիք Համբարձումյանը:
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման փորձաքննական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փորձագետ Թամարա Նուրիջանյանը նշեց, որ հանրությունը կարող է տասներկու աշխատանքային օրվա ընթացքում ներկայացնել առաջարկություններ հայտի վերաբերյալ, որոնք կքննարկվեն և անհրաժեշտությունից ելնելով կընդգրկվեն տեխնիկական առաջադրանքում:
«ՎԻԿԱՐՏ» ՍՊ ընկերության ներկայացուցիչը տեղեկացրեց, որ աշխատանքների արդյունքում գետի հունը չի փոխվի, ինչպես նաև՝ աշխատանքների ընթացքում կտեղծվի տասներկու աշխատատեղ:
Հիշեցնենք, որ հայտի առաջին հանրային քննարկումը կայացել էր 2018 թվականի սեպտեմբերին: