Կայացավ Կապանի հնգամյա զարգացման ծրագրի հանրային քննարկումը
Մարտի 15-ին Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել «Կապան համայնքի 2022-2026թթ զարգացման ծրագրի» վերաբերյալ հանրային քննարկումը, որը վարում էր համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։
Ներկա էին համայնքապետարանի աշխատակիցներ, վարչական ղեկավարներ, ավագանու անդամներ, հասարակական կազմակերպություններ և ակտիվ քաղաքացիներ։
Ծրագիրը ըստ բաժինների և ոլորտների ներկայացրել է համայնքապետարանի տնտեսական զարգացման և արտաքին կապերի բաժնի պետ Հասմիկ Ղոնյանը։ Հանրային լսումը անցել է ակտիվ քննարկումների մթնոլորտում: ՀԿ ներկայացուցիչների, համայնքի զարգացմամբ մտահոգ երիտասարդների կողմից հնչել են հետաքրքիր առաջարկներ և բազմաթիվ հարցեր, որոնց համայնքի ղեկավարը տվել է սպառիչ և բովանդակալից պատասխաններ։
Նախքան այս քննարկումը համայնքի ղեկավարի կողմից ստեղծվել էր աշխատանքային խումբ տվյալ փաստաթղթի մշակման համար, իսկ ավագանու որոշմամբ կազմավորվել էր խորհրդակցական մարմին, որը և համարվում է այս աշխատանքների պատասխանատուն: Նախնական կայացել են մի շարք քննարկումներ, որտեղ աշխատանքային խմբի անդամները ներկայացրել են կատարածը, արել առաջարկություններ և դիտողություններ, որոնք և ընդգրկվել են ծրագրի մեջ:
Համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագիրը մարտի 24-ին ներկայացվելու է Կապան համայնքի ավագանու հաստատմանը: