Կայացել է Կապան համայնքի ավագանու հերթական նիստը
Նոյեմբերի 22–ին կայացել է Կապան համայնքի ավագանու հինգերորդ նստաշրջանի երրորդ նիստը, որը վարում էր համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։ Նիստին ներկա էր ավագանու 18 անդամ:
16 հարցից բաղկացած օրակարգի առաջին հարցը վերաբերում էր ավագանու 2022թ դեկտեմբերի 27-ի թիվ 199-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելուն, որի հիմքերից մեկը «Լավ կառավարում հանուն տեղական զարգացման Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակներում Կապանի համայնքապետարանի և Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (այսուհետ «ՄՀԸ») միջև կնքված պայմանագիրն էր։ Ծրագրի համաձայն, ՄՀԸ-ն համայնքին կհատկացնի 15 մլն 672 հազար դրամ դրամաշնորհ՝ ապահովելու «Կապանի թիվ 9 ՆՈՒՀ» ՀՈԱԿ-ը անհրաժեշտ գույքով։ Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 17 մլն 480 հազար դրամ, որից համայնքի համաֆինանսավորումը կազմում է 1 մլն 808 հազար դրամ:
Ներառված հարցերի առանցքում էր նաև Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից նպատակային հատկացումներ /սուբվենցիաներ/ ստանալու նպատակով 2024 թվականի բյուջետային ծրագրավորման հայտերը, որոնց ներկայացման համար ավագանին տվեց իր համաձայնությունը։
Նիստի օրակարգային մնացյալ նախագծերը, որոնք ևս միաձայն հաստատվել են, հիմնականում վերաբերում էին քաղաքաշինության ոլորտին և համայնքի բնականոն կենսագործունեությանն առնչվող հարցերին։