Խնձորեսկ բնակավայրը շուտով կունենա խմելու ջրի նոր ջրագիծ
Արդեն բարձրաձայնել էինք Գորիս համայնքի Խնձորեսկ բնակավայրի խմելու ջրի հետ կապված խնդիրների մասին:
Խնդրի շուրջ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով դիմեցինք Գորիսի համայնքապետարան, որտեղից ի պատասխան նշեցին, որ այսօր՝ հունիսի 15-ին տեղի է ունեցել քննարկում, որի ժամանակ հստակեցվել են անելիքներն ու մինչև օգոստոս ամսվա վերջ ամբողջովին ավարտին կհասցվեն նոր ջրագծի կառուցման աշխատանքները:
Հարցին, թե ինչո՞ւ մինչև օգոստոս, ստացանք հետևյալ պատասխանը. «Պատճառն այն է, որ Խնձորեսկի խմելու ջրի խողովակն անցնում է բնակիչների ցանքսատարածքներով և դրանք հնձելուց հետո աշխատանքները կսկսվեն»:
Մինչ մենք պատրաստում էին նյութը, «Goris Today»-ին գրեցին Խնձորեսկ բնակավայրի բնակիչներից: Վերաշարադրում ենք այն՝ առանց խմբագրման.
«Հարգելի՜ Խնձորեսկի բնակչություն , այս օրերին ինչպես գիտեք բողոքել ենք ջրի որակի աղտոտվածության համար։ Այսօր եղել են լայն քննարկումներ Խնձորեսկի վարչական լիազոր՝ պ. Սերյոժա Հայրապետյանի հետ։ Վերջինիս հետ ունեցանք պայմանավորվածություն, ըստ որի մինչև սույն թվականի օգոստոս ամիսը սպասենք մինչ կսկվեն նոր ջրագծի շինարարական աշխատանքները։ Սպասելը պայմանավորված է այն հիմքով քանզի Խնձորեսկի ընդհանուր ջրի խողովակն անցնում է բնակիչներից մեկի ցանքսատարածքով և ցանքսատարածքը հնձվելուց հետո կսկսվեն աշխատանքները։ Մինչ այդ կլինեն մշտական վերահսկողութուն ջրամբարների վրա, անհրաժեշտության դեպքում կկատարվի ջրամբարների մաքրումներ։ Քանի որ տարիներ շարունակ սպասելենք կսպասենք ևս մի քանի ամիս և կունենանք նոր ջրագիծ ։
Եվ վերջում ,եթե նախորդ մեր բողոքներում որևէ պաշտոնյայի անձնական որևէ վիրավորանք կամ թյուրըմբռնում է եղել, ապա ներեցե՜ք։
Շնորհակալություն բոլոր արձագանքողներին։
Շնորհակալություն Goris Today ֊ ին մեր բողոքներն անաչառ լուսաբնելու համար։
Հուսանք մյուս անգամ մենք կգրենք շնորհակալական խոսք մաքուր ջրի համար։»