Շնորհավորում եմ ձեզ Ամանորի եւ Սուրբ ծննդի տոների կապակցությամբ, մաղթում եմ բարօրություն, առողջություն եւ երջանկություն, իսկ մեր հայրենիքին` խաղաղություն, բարեկեցություն, համամարդկային արժեքների վրա խարսխված առաջընթաց ու զարգացում:
Անառարկելի պատմական փաստ է, որ Սյունիքը եղել է, կա ու կմնա «հայոց արեւելից կողմաց» անառիկ ամրոցը, եւ նաեւ Սյունիքի հզորությամբ են պայմանավորված մեր երկրի պաշտպանունակությունն ու կայուն առաջընթացը: Մենք հաղթահարեցինք մեր պատմության ընթացքը կանխորոշող տարիներից եւս մեկը` 2014-ը, եւ վստահ եմ, որ Սյունիքը, թեւակոխելով 2015 թվական, կշարունակի զարգանալ, հզորանալ ու բարգավաճել:
Գալիք տարում Սյունիքում կիրականացնենք տասնյակ տնտեսական ու սոցիալական ծրագրեր, որոնք կնպաստեն մեր մարզի բնակչության ապահովության եւ բարեկեցության աճին:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ամանորն ավանդական ու ամենասիրված ընտանեկան տոնն է, որին սպասում ենք անհամբեր՝ ջերմությամբ, երազանքներով ու ակնկալիքներով: Ուստի մաղթում եմ, որ Նոր տարին սեր բերի բոլորիս ընտանիքներին, որ հետեւում մնան բոլոր դժվարություններն ու հոգսերը, անհաջողություններն ու ձախողումները:
Թո՛ղ 2015թ. սյունյաց յուրաքանչյուր օջախից ելնող ծուխն ավետի շենություն ու առատություն, իսկ տոնական սեղանների շուրջ տիրեն բարձր տրամադրությունն ու լավատեսությունը:
Թո՛ղ Նոր տարին խաղաղություն, արեւշատություն եւ բարիքների առատություն բերի հայոց ընտանիքներին ու մեր երկրին:
Շնորհավո՛ր Ամանոր եւ Սուրբ ծնունդ: