Կնշանակվի քննություն, թերացողները պարզ կդառնան. ԳՇ պետը՝ Տեղ գյուղի շուրջ տեղի ունեցածի մասին
ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանն անդրադարձել է Տեղ գյուղի շրջակայքում ադրբեջանական հերթական ագրեսիային:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԺ-ում փակ նիստից առաջ լրագրողները ԳՇ պետին հիշեցրին թերացումների վերաբերյալ վարչապետի հայտարարության մասին:
«Եթե վարչապետը նշել է թերացումների մասին, ուրեմն կնշանակվի քննություն և թերացողները կերևան»,-ասաց ԳՇ պետը:
Հարցին, թե ի՞նչ հանձնարարություններ են տրվել, որ չի կատարվել՝ Ասրյանը պատասխանեց՝ «պետության ռազմական անվտանգությունն ապահովելու»:
Ավելի վաղ՝ ապրիլի 12-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ Տեղ գյուղի շրջակայքում ադրբեջանական կողմի գործողությունները, սադրանքի սցենարը կանխատեսվել էին, կոնկրետ անձանց տրվել էին կոնկրետ հանձնարարություններ, որոնց կատարումը, սակայն, ձախողվել է: Փաշինյանը նշել էր, որ դրան պետք է հետևեն որոշակի հետևանքներ:
Ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները սկսել էին կրակ բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ: Հայկական կողմը դիմել էր պատասխան գործողությունների: Ապրիլի 11-ին Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ և 6 վիրավոր: Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմը դիրքային որևէ կորուստ չունի: Գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: