Կորոնավիրուսի նոր դեպքերի թիվն ավելացել է 20-ով, առողջացել է ևս 25 քաղաքացի
Հայաստանում առաջին անգամ կորոնավիրուսից մեկ օրում առողջացած պացինտների թիվն ավելի էքան արձանագրված նոր դեպքերի թիվըդեպքերն ավելացել են 20-ովառողջացել է 25 պացիենտ: Այս մասին իր ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեկվա դեպքերընոր դեպքերը 20-նն ենՆախորդ օրվա հետ համեմատած ավելի շատ են (նախորդ օրը 11 էր-խմբ:): Իհարկե թեստերը մի քիչ ավելի քիչ ենթեստերի քանակը 211 էբայց առողջապահության նախարարութունը և պարետատունը կարծում ենոր երեկվա մեր գնահատականը շարունակում է պահպանվել»,-ասաց ՓաշինյանըՆախորդ օրը վարչապետը լավատեսական գնահատական էր հնչեցրելոր եթե ամբողջ շաբաթ հնարավոր լինի պահպանել դրական միտումներըերկուշաբթի օրվանից կարելի է մտածել սահմանափակումների մեղմման մասին:
Փաշինյանը նշեց՝ ապրիլի 6-ըըստ էությանբացառիկ օր է եղել նրանովոր փաստորեն առողջացումով դուրս գրված պացիենտներն ավելի շատ են եղել առաջին անգամքան նոր ախտորոշումներըՓաշինյանը նաև նշեցոր խորհրդակցություն են ունեցելև թե Առողջապահության նախարարությունըթե պարետը պահպանում են զգուշավոր լավատեսությունը:
Հայաստանում ապրիլի 6-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 833 էրարձանագրվել էր մահվան 8 դեպքԱպաքինվածների թիվը 62 էրԱյսինքն կորոնավիրուսի ընդհանուր դեպքերի թիվը Հայաստանում այս պահին 853 էԱպաքինվածների թիվը՝ 87: