Կորոնավիրուսով են վարակվել զբոսաշրջային միկրոավտոբուսի բոլոր ուղևորները
Վարակված ուղևորներից մեկն էլ հասցրել է հոգեհանգստի մասնակցել և այնտեղ էլ վարակը տարածել։
Վերջին օրերին Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի աճը որոշակիորեն կանխատեսելի էր սեզոնային առումով և նաև սահմանափակումների վերացման հետևանքով։ Այսօր կայացած ասուլիսում նշեց ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի համաճարակաբանության բաժնի պետ Լուսինե Պարոնյանը:
Նրա խոսքով՝ հիմա բազմամարդ հարսանիքներ, սգո արարողություններ են անցկացվում։ Հակահամաճարակային կանոնները հավուր պատշաճի չեն պահպանվում, ինչն էլ վարակակիրների թվի ավելացման է բերում։
Վերջերս էլ կորոնավիրուսով վարակման դեպք էր գրանցվել տուրի ընթացքում. Տաթևի վանք ուղևորության ընթացքում զբոսաշրջային միկրոավտոբուսի բոլոր ուղևորները վարակվել էին, հետո էլ վարակի փոխանցման աղբյուր դարձել։
«Նրանցից մեկը գնացել էր հոգեհանգստի, և այնտեղ նույնպես վարակել էր։ Եվ հիմա մենք խնդիր ունենք Սիսիանում»,- նշեց Լուսինե Պարոնյանը՝ հավելելով, որ բոլոր կոնտակտավորներն ինքնամեկուսացված են։
Նա քաղաքացիներին ևս մեկ անգամ հորդորեց զգոն ու պատասխանատու լինել։