ԿՈՅՈՒՂՈՒ ՆՈՐ ԱՐՏԱՔԻՆ ՑԱՆՑԻ ԿԱՌՈՒՑՈՒՄ՝ ԲԱՂԱԲԵՐԴ ԹԱՂԱՄԱՍՈՒՄ
⚠️Կարևորելով համայնքում իրականացվող աշխատանքների որակն ու երկարակեցությունը՝ ասֆալտապատման աշխատանքների մեկնարկից առաջ, Բաղաբերդ թաղամասի թիվ 14, 15 և 16 շենքերի համար համայնքային միջոցներով կոյուղու նոր արտաքին ցանց է կառուցվում։ Հին, մաշված կոյուղատար ցանցի հաճախակի խցանումների ու վթարների հետևանքով կոյուղաջրերը հոսում էին նշված շենքերի բակային տարածքներ՝ ստեղծելով հակասանիտարական վիճակ։
✅Խնդիրը ի հայտ է եկել ասֆալտապատման նախապատրաստական աշխատանքների ժամանակ և անհրաժեշտություն է առաջացել կառուցելու նորը՝ հետագայում խուսափելով ասֆալտի ծածկույթը վնասելուց։
Նոր պոլիէթիլենային կոյուղագծի երկարությունը կազմում է մոտ 290 մետր, տրամագիծը՝ 300 մմ։ Կառուցվող բակային կոյուղագիծը միացվելու է քաղաքի գլխավոր կոլեկտորին։
????Աշխատանքները բակային տարածքում ընթանում են արագընթաց տեմպերով՝ նպատակ ունենալով առաջիկա օրերին կոյուղին հանձնել շահագործման և ճանապարհ բացել ասֆալտապատողների համար։
????Նշենք, որ կոյուղու նոր ցանցը կառուցվում է բացառապես համայնքային միջոցներով, իսկ բակի ասֆալտապատումը՝ համայնք–կառավարություն համաֆինանսավորմամբ։
????Շինարարական աշխատանքների պայմանագրային արժեքը՝ 10 մլն 920 հազար ՀՀ դրամ։