Փառատոնի համերգային երկրորդ օրը՝ սիմֆոնիկի անմոռաց համերգով
Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնի համերգային երկրորդ օրն արվեստի քոլեջի երգեհոնային դահլիճը լեփ-լեցուն էր: Երաժշտասերը եկել էր բարձրակարգ երաժշտություն ունկնդրելու ակնկալիքով, ինչը միանգամայն իրականություն դարձավ: Բեմահարթակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբն էր (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան): Համերգային ծրագրի սկզբում հնչեց Մոցարտի  «Ֆիգարոյի ամուսնությունը» օպերայի նախերգանքը, դաշնամուրի և նվագախմբի համար  գրված N 21 դո մաժոր կոնցերտը: Այնուհետև հնչեց Մարտին Ուլիխանյանի «Հայկական ռապսոդիան»՝ թավջութակի և լարայինների համար, արիաներ Մոցարտի, Ջամոկո Պուչինիի  և Ալֆրեդրո Կատալինիի «Վալի» օպերաներից:
Հանդիսատեսը հատկապես բուռն ծափողջույններով և օվացիայով վարձատրեց նվագախմբին, որը կատարեց Արամ Խաչատրյանի «Վալսը»՝ Միխայիլ Լերմոնտովի «Դիմակահանդես» դրամայի համար գրված երաժշտությունից: Եվ որպես հավարտ համերգի՝ հնչեց մի գեղեցիկ ստեղծագործություն՝ Առնո Բաբաջանյանի «Սերենադը»՝ Մարտին Ուլիխանյանի մշակմամբ:
Համերգային երեկոյին հանդիսատեսը ծաղիկներով և սրտաբուխ ծափերով ողջունեց մենակատարներին՝ Մարիաննա  Շիրինյանին (դաշնամուր), Լյանա Ուլիխանյանին (թավջութակ),   Լիաննա Ալեքսանյանին (սոպրանո), Տիգրան Ավագյանին (շեփոր):
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի բարձրակարգ կատարումների աստվածային մեղեդիները երկար կղողանջեն կապանցի հանդիսատեսի ունկերում: