ԿԸՀ. Արցախի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլը կկայանա ապրիլի 14-ին
Արցախի Հանրապետության նախագահի ընտրություններին ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմել է 104 348 մարդ, իսկ քվեարկության մասնակիցների՝  76 728: Այդ մասին այսօր՝ ապրիլի 1-ին մամուլի ասուլիսում ասաց Արցախի հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սրբուհի Արզումանյանը:
«Առաջին հայացքից կարող է անհամապատասխանություն թված թվերի մեջ, սակայն, այդ թվերը ձևավորվում են լրացուցիչ ցուցակների ներառման պարագայում, երբ նախապես հայտարարված թվի և արդեն տեղամասային կենտրոններից ստացված թվերի միջև կարող են որոշակի տարբերություններ նկատվել: Ամեն ինչ ընտրական օրենսդրության շրջանակներում է: Սա նշանակում է, որ նախագահական ընտրություններին մասնակցել է նշվածս թվի 73,5 տոկոսը: Անվավեր քվեաթերթիկների թիվը կազմել է 2625, այսինքն քվեարկության մասնակիցների 3, 5տոկոսը:  Ունենք կողմ քվեարկած քվեաթերթիկների հետևյալ պատկերը: Արցախի նախագահի թեկնածուներից ոչ մեկը չի հաղթահարել 50 +1 տոկոսը:Պետք է անցկացվի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլ, որը կկայանա ապրիլի 14-ին»,- ասաց նա:
Յյուքանչյուր թեկնածուին կողմ են քվեարկել այսպես.