Լավագույն ավանդույթները շարունակվում են
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում մենահամերգով հանդես եկավ կրթօջախի «Փողային գործիքներ» մասնագիտացման կլարնետի դասարանի 2023-24 ուստարվա շրջանավարտ, միջազգային և հանրապետական մրցույթների դափնեկիր Ալեքս Բեգլարյանը՝ մասնակցությամբ քոլեջի կլարնետի  երրորդ կուրսի ուսանող Միհրան Գրիգորյանի։
Շնորհալի երաժիշտներին նվագակցում էր դաշնակահարուհի Վերոնիկա Սարգսյանը։ Դասախոս Արման Մկրտչյանի սան Ալեքս Բեգլարյանը 2022 թվականին մասնակցել է «Արտ մյուզիք» 13-րդ միջազգային և «Փոքր քայլ» երաժիշտ կատարողների մանկապատանեկան մրցույթ՝ փառատոնին, ինչպես նաև «Մաեստրո» միջազգային հեռավար մրցույթին՝ արժանանալով 2-րդ մրցանակի։ Այս տարում Ալեքսը մասնակցել է «Արտ մյուզիք» 15-րդ միջազգային մրցույթ փառատոնին՝ արժանանալով առաջին մրցանակի, Միհրան Գրիգորյանը 2023 թ. մասնակցել է «Արտ մյուզիք», 14-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնին՝ արժանանալով առաջին մրցանակի, ինչպես նաև Լիտվայում կայացած «Песня городу» միջազգային մրցույթ-փառատոնին՝ արժանանալով երրորդ մրցանակի։
Հիմնականում հնչեցին արևմտաեվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ Պեդրո Իտուրալդե, Կարլ Մարիա Վեբեր, Միշել Մանգանի, Վիտորիո Մոնտի, ինչպես նաև ռուսազգի Գենադի Գլազաչև և Նիկոլայ Ռիմսկի-Կորսակով։
«Շատ հաճելի է և ոգևորության րոպեներ եմ ապրում, որովհետև նման ծրագրով համերգ և կլարնետ գործիքով դասական երաժշտություն շատ քիչ է հնչում։ Որպես քոլեջի տնօրեն և պարզապես կապանցի՝ հպարտ եմ, որ ունենք այսպիսի շնորհալի կլարնետահարներ, և Կապանում վերածնվում են ավանդույթները և այս երկու երիտասարդն այդ ավանդույթի կրողն են։ Նաև ուրախ եմ, որ Կապանի նախկին երաժշտական ուսումնարանի տնօրեն, կլարնետահար, երջանկահիշատակ Ռոմեո Մարտիրոսյանի ձեռագիրը շարունակվում է», համերգի ավարտին ասաց քոլեջի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանը՝ միաժամանակ Ալեքս Բեգլարյանին հանձնելով ավարտական դիպլոմը և հաջողություններ մաղթելով բարձրագույն կրթություն ստանալու ճանապարհին։