ՏԻՄ ընտրություններ Սյունիքում. ընտրապայքար, այնուամենայնիվ, սպասվում է
Սյունիքի մարզում թիվ 1 քաղաքական իրադարձությունը շարունակում է մնալ սեպտեմբերի 18-ին եւ հոկտեմբերի 2-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների նախապատրաստությունը:
Սեպտեմբերի 18-ին, ինչպես ասվել է քանիցս, ՏԻՄ ընտրություններ տեղի կունենան Մեղրի, Քաջարան (քաղաքային), Գորիս, Տեղ, Գորայք համայնքներում:
Օգոստոսի 19-ին ավարտվել է համայնքի ղեկավարի եւ ավագանու անդամի թեկնածուների առաջադրումը:
Մինչեւ օգոստոսի 24-ը տեղի կունենա թեկնածուների գրանցումը եւ վերջնականապես պարզ կդառնա, թե ովքեր են հավակնում ընդգրկվել տեղական ինքնակառավարման մարմիններում:
Մինչ այդ, սակայն, կարող ենք որոշակիորեն ասել, որ համայնքի ղեկավարի թեկնածուների շարքում անվիճելի է Մխիթար Զաքարյանի (Մեղրու համայնք), Վաչագան Ադունցի (Գորիս համայնք), Մանվել Փարամազյանի (Քաջարան քաղաքային համայնք) հաղթանակը:
Տեղ համայնքի ղեկավարի թեկնածու է առաջադրվել Ներսես Շադունցը, ով նույնպես մրցակից չունի:
Գորայք նորաստեղծ համայնքի ղեկավարի համար կպայքարեն Գորայքի գործող գյուղապետ Առուստամ Առուստամյանը եւ Սառնակունքի գործող գյուղապետ Մանուչար Մկրտչյանը:
Գորիս համայնքում ավագանու անդամի թեկնածու է առաջադրվել 26 հոգի (15 տեղի համար):
Մեղրի համայնքում ավագանու անդամի թեկնածու է առաջադրվել 14 հոգի (11 տեղի համար):
Քաջարան քաղաքային համայնքում ավագանու անդամի թեկնածու է առաջադրվել 16 հոգի (11 տեղի համար):
Գորայք համայնքում ավագանու անդամի թեկնածու է առաջադրվել 9 հոգի (7 տեղի համար):
Տեղ համայնքում ավագանու անդամի թեկնածու է առաջադրվել 15 հոգի (11 տեղի համար):
Բերված փաստերը վկայում են, որ ավագանու անդամի համար ընտրապայքարն առավել սուր կլինի Գորիս համայնքում: