Լավագույն պայմանները՝ Արծվանիկ գյուղի երեխաների համար
Կապան համայնքի Արծվանիկ գյուղում օրը տոնական էր․ այսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին, հանդիսավոր պայմաններում երեխաների շահագործմանն է հանձնվել Արծվանիկի մանկապարտեզի խաղահրապարակը, որի բացման և կարմիր ժապավենի կտրման պատիվը տրվել է վարչական ղեկավար Անուշավան Հարությունյանին և մանկապարտեզի տնօրեն Քրիստինե Հարությունյանին։
Հանդիսավոր արարողությունից հետո նորաբաց խաղահրապարակը լցվել է երեխաների ուրախ ու տրամադրող ներկայությամբ:
Ամանորին ընդառաջ՝ խաղահրապարակը յուրահատուկ նվեր էր գյուղի փոքրիկներին, քանի որ նրանց համար ստեղծվել է գեղեցիկ ու հաճելի անկյուն՝ հանգիստն ու ժամանցը հետաքրքիր անցկացնելու համար:
Տարածքը ամբողջովին բարեկարգվել և կանաչապատվել է, տեղադրվել են նոր խաղասարքեր, նստարաններ և զրուցարան։
Օրվա առթիվ երեխաներին և գյուղաբնակներին շնորհավորելու էին եկել նաև Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը և «ԶՊՄԿ» ՓԲԸ Կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը։
Միջոցառումը եզրափակվել է ամանորյա ուրախ հանդեսով, երեխաների երգ ու պարով և Ձմեռ պապի անակնկալ այցով, ով նաև երեխաներին է հանձնել համայնքապետարանի կողմից պատրաստված քաղցրավենիքով լի տոպրակները։
Արծվանիկի մանկապարտեզի բակի վերանորոգումը կյանքի է կոչվել համայնք-կառավարություն համաներդրմամբ՝ շուրջ 38 մլն ՀՀ դրամ, որում համայնքի մասնաբաժինը՝ շուրջ 8 մլն ՀՀ դրամը ֆինանսավորել է «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերությունը։