«Լիդիան Արմենիայի» գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանը վերընտրվեց Հայաստանում Ամերիկայի Առեւտրի Պալատի (AmCham) տնօրենների խորհրդի կազմում
Հայաստանում Ամերիկայի Առեւտրի Պալատը (ՀԱԱՊ) (AmCham) անցած 17 տարիների ընթացքում որպես անկախ բիզնես ասոցիացիա կատարում է ամերիկյան բիզնեսի համախմբման հարթակի կարեւոր դերը՝ ներկայացնելով իր բոլոր անդամների՝ Հայաստանում գործող 121 կազմակերպությունների շահերը։ Անցած շաբաթ կայացած 2017 թվականի տարեկան Ընդհանուր ժողովի մասնակիցները դրական գնահատկան տալով ՀԱԱՊ-ի անցած տարվա աշխատանքին, ՀԱԱՊ նախագահ վերընտրեցին Արա Հովսեփյանին՝ «ՔոնթուրԳլոբալ Հիդրո Կասկադ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենին: Տնօրենների խորհրդի կազմում՝ ի թիվս այլ ընկերությունների ղեկավարների եւ ներկայացուցիչների, ընտրվեց նաեւ «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանը։
Հայկ Ալոյանի գնահատմամբ․ «Հայ-ամերիկյան առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման առումով հնարավոր չէ գերագնահատել AmCham-ի դերը։ Հայաստանում ամերիկյան բիզնեսի համախմբման եւ արդյունավետ համագործակցության կայացման առումով, այս կազմակերպությունը ներդրողների վստահության ապահովման եւ բիզնեսի համար բարենպաստ միջավայրի ձեւավորման ուղղությամբ մեծ աշխատանք  է տարել։ «Լիդիանը», որպես ամերիկյան եւ բրիտանական խոշորագույն ներդրող Հայաստանում, բարձր է գնահատում AmCham-ի  ընտանիքում իր ներկայությունը, եւ ապագայում եւս  նպաստելու է այս հարթակի առավել զարգացմանը եւ անդամ կազմակերպությունների հետ գործընկերային հարաբերությունների սերտացմանը»։
2018թ. ՀԱԱՊ-ը կշարունակի իր գործունեությունը ծավալել մտավոր սեփականության իրավունքների պաշտպանության, Հայաստանում լավագույն միջազգային փորձի ներդրման, հատկապես՝ ՀԱԱՊ-ի կողմից ստեղծած «Պատասխանատու գործարարություն» նախագծի շրջանակներում կորպորատիվ սոցալիական պատասխանատվության աշխատանքների ուղղությամբ: ՀԱԱՊ-ը նաեւ կսկսի իրականացնել վստահելի եւ անկողմնակալ արբիտրաժային դատարանի հիմնադրման գործընթացը: 2018թ. կարեւոր նպատակներից է նաեւ ընդլայնել համագործակցությունը Եվրոպական եւ տարածաշրջանային Ամերիկայի առեւտրի պալատների հետ: