•  բարձրացրած թեմայի հանրային կարևորությունը
•  տեղեկատվության հավաստիությունը
•  նյութերի մատուցման ստեղծագործական ոճը
•  նյութերում ներառականության սկզբունքի պահպանումը:
Մրցույթի մասնակիցները պետք է ներկայացնեն տպագիր մամուլում հրապարակված հոդվածի կրկնօրինակը, հեռուստա-ռադիո նյութի խտասկավառակը՝ լրատվամիջոցի պաշտոնական տարբերանշանով, էլեկտրոնային մամուլի դեպքում՝ ինտերնետային կայքի հասցեն (URL): Տեսանյութերը ներկայացնել հետևյալ ձևաչափերից մեկով՝ avi, mp4, mpg, wmv:
Յուրաքանչյուր մասնակից կարող է ներկայացնել 1-3 լրագրողական նյութ: Նյութերը կարող են ներկայացվել լրագրության ցանկացած ժանրում։
Նյութերն անհրաժեշտ է ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին՝ «ԱՌՆ լրագրողական մրցույթ» վերնագրով կամ փոստով` ՕքսԵՋեն հիմնադրամ, Երևան 0014, փ. Դ. Անհաղթի 23, 3-րդ հարկ, թիվ 19 հասցեով:
Հարցերի և լրացուցիչ տեղեկատվության համար կարող եք դիմել «ՕքսԵՋեն» հիմնադրամի Հանրային կապերի և քարոզարշավների պատասխանատու Լիլիթ Քոչինյանին՝ [email protected] էլ. հասցով կամ 043 401 304 հեռախոսահամարով:
Նյութերի հետ անհրաժեշտ է ներկայացնել գրանցաթերթիկը
Առանց լրացված հարցաթերթիկի ներկայացված հայտերը չեն դիտարկվի: