Լույս և հույս տարեցների համար. Գորիսում շահագործման հանձնվեց «Ավագ սերնդի կենտրոնը»
23.10.2025 11:07
Գորիսում տեղի ունեցավ «Ավագ սերնդի կենտրոնի» հանդիսավոր բացումը, որը նոր շունչ և հույս կներշնչի հատկապես միայնակ տարեցներին։ Կենտրոնի բացման արարողությանը մասնակցել են Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը, ինչպես նաև Հայաստանում Եվրոպական Միության դեսպանը, ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններ, մարզպետարանի ներկայացուցիչներ և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ՝ ընդգծելով նախաձեռնության կարևորությունը։
«Ավագ սերնդի կենտրոնը» ստեղծվել է Winnet Goris Development Foundation-ի կողմից՝ մի շարք կազմակերպությունների զգալի աջակցությամբ։
Ամարյան բարեգործական հիմնադրամը նվիրաբերել է 18 միլիոն ՀՀ դրամ՝ հոգալով կենտրոնի շենքի գնման մասնակի ծախսերը։
European Union in Armenia-ի և այլ գործընկերների աջակցությամբ վերանորոգվել և կահավորվել են խոհանոցը, երկու աշխատարանները և պահեստասենյակը։
Կենտրոնի առաքելությունն է բարելավել ավագ սերնդի ներկայացուցիչների կյանքի որակը։
Այն նպատակ ունի ապահովել արժանապատիվ ծերացում, հաղթահարել միայնությունը և ստեղծել միջմշակութային փոխանակման հնարավորություններ։
«Ավագ սերնդի կենտրոնը» ապագայում կառաջարկի ծառայությունների լայն շրջանակ։