ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի ներկայացուցիչները՝ Սիսիանում
Ս․թ․ դեկտեբերի 5-ին համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի (WFP) ավագ մասնագետ, Տարածքային գրասենյակների և գործառնությունների համակարգող Վահան Առաքելյանին և նույն ծրագրի Սյունիքի գրասենյակի պատասխանատու Լուսինե Սարուխանյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են WFP-ի՝ մինչ այժմ Սիսիան համայնքում կատարված աշխատանքները։ Համայնքի ղեկավարը հատկանշական է համարել կազմակերպության դերը հատկապես Սիսիան համայնքում վերաբնակեցված արցախցիներին աջակցության գործում՝ իր երախտագիտությունը հայտնելով այդ ծանր իրավիճակում համայնքի կողքին լինելու համար։ Հովսեփ Առաքելյանը նշել է նաև կազմակերպության կողմից իրականացրած մի շարք գյուղատնտեսական ծրագրեր, որոնք էականորեն նպաստում են հողային ռեսուրսների ավելի արդյունավետ օգտագործմանը։
Ծրագրի պատասխանատուները համայնքի ղեկավարի և ոլորտի պատասխանատուների հետ քննարկել են ընթացքի մեջ գտնվող Սիսիանի համայնքի Սպանդարյան բնակավայրի ջրագծի վերանորոգման աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել կազմակերպությանը՝ Սիսիան համայնքում այսօրինակ ծրագրեր իրականացնելու համար և հավաստիացրել, որ համայնքապետարանը պատրաստ է իր լիազորությունների շրջանակներում աջակցել՝ դրանց շարունակությունն ապահովելու համար։