«Մանկական ամառային հանգիստ» 2023 բակային ճամբարի առօրյան և ընթացքը
Արդեն մեկ շաբաթ է` Քաջարանում մեկնարկել է "Մանկական ամառային հանգիստ" խորագիրը կրող հայրենասիրական բակային ճամբարի առաջին հերթափոխը, որտեղ լեռների անունները կրող բոլոր ջոկատներում ճամբարային ամեն օրը հագեցած է ամենատարբեր մշակութային, սպորտային և ժամանցային ծրագրերով, որտեղ ճամբարականները միաժամանակ սովորում են ամենատերբեր երգեր ու պարեր։
Սպասվում են ամենատարբեր անակնկալներ, որոնք կներկայացնենք նաև հանրությանը։
Հիշեցնենք, որ ճամբարը կազմակերպել է ՔԱՋԱՐԱՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՊԵՏԱՐԱՆ -ը, իսկ գլխավոր հովանավորն է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ / Zangezur Copper Molybdenum Combine-ը։
Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան/Manvel Paramazyan-ը այցելեց "Մանկական ամառային հանգիստ" 2023 բակային ճամբար և ծանոթացավ ճամբարականների առաջին հերթափոխի առօրյային։ Նա մտերմիկ զրույցներ և շփումներ ունեցավ ինչպես աշխատակիցների՝ այնպես էլ սաների հետ։ Իսկ մթնոլորտը ճամբարում դրական էր, որտեղ երեխաները անհամբեր սպասում են երկրորդ հերթափոխի մեկնարկին։