Մանվել Փարամազյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց տոնի առթիվ
Սիրելի մայրե՛ր, քույրե՛ր և դուստրե՛ր, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ կանանց միջազգային օրվա՝ Մարտի 8-ի կապակցությամբ:
Բոլոր ժամանակներում դուք եղել եք ընտանեկան օջախի պահապանը, մատաղ սերնդի դաստիարակողն ու ազգային ավանդույթների կրողը: Ձեր անսահման նվիրվածությամբ, սիրով և համբերատարությամբ դուք գեղեցկացնում եք մեր կյանքն ու մեզ մղում նոր նախաձեռնությունների:
Գարնանային այս հիասքանչ տոնը պատեհ առիթ է արտահայտելու այն խորը ակնածանքի, սիրո և երախտագիտության զգացումը, որը մենք տածում ենք ձեր հանդեպ:
Առանձնահատուկ ցանկանում եմ գլուխ խոնարհել մեր զինծառայող և կամավոր կանանց հիշատակի առաջ, ովքեր Արցախյան պատերազմի ընթացքում իրենց կյանքը զոհեցին հանուն հայրենիքի:
Ակնածանքի խոսքեր եմ հղում մեր այն կանանց, որոնց հերոս զավակները, ամուսիններն ու եղբայրները մարտիրոսվեցին հանուն Հայաստանի և Արցախի։
Ջերմորեն շնորհավորում եմ նաև այն կանանց, որոնց որդիները, ամուսիններն ու եղբայրներն այսօր էլ կանգնած են սահմանին ու շարունակում են իրենց հայրենանվեր ծառայությունը, ովքեր կանգնած են հայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում:
Մեր ժողովրդի բազմադարյա պատմության մեջ քիչ չեն եղել օրհասական պահերին հայ կնոջ դրսևորած բացառիկ արիության ու տոկունության դրվագները, որոնք ուսանելի օրինակ են ապագա սերունդների համար:
Այսօր ևս ողջունելի է ձեր ձգտումը՝ ավելի ու ավելի ակտիվ մասնակցություն ունենալու պետական կառավարման,
տեղական ինքնակառավարման և հասարակական-քաղաքական կյանքի ամենատարբեր ոլորտներում: Ձեր ներկայությամբ և ներգրավվածությամբ դուք դրականորեն փոխում եք մթնոլորտը բոլոր ասպարեզներում՝ դարձնելով ավելի բարի ու հանդուրժող, ավելի կառուցողական ու արդյունավետ:
Թող գարնանային այս ծաղկաբույր տոնը ձեզ անսահման ուրախություն ու բերկրանք պարգևի: Թող Ձեր կանացի հմայքը, քնքշությունն ու նվիրվածությունը ջերմացնեն բոլոր գարունները և լիացնեն բարությամբ ու սիրով:
Սիրելի մայրեր, դուք եք ընտանիքի հենասյուները, մեր դարավոր ավանդույթների և համամարդկային արժեքների կրողն ու փոխանցողը: Մայրական սերն ու պահանջկոտությունն է, որ ապահովում է հայրենասեր և կրթված սերնդի ձևավորումը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ գարնանային այս հրաշալի տոնի առթիվ և մաղթում մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք՝ ձեզ, ձեր երեխաներին ու ծնողներին, հարազատներին ու մերձավորներին: Եղեք առողջ ու գեղեցիկ:
Թող միշտ խաղաղություն ու բարօրություն տիրի ձեր ընտանիքներում և մեր հայրենիքում ու միշտ շրջապատված լինեք սիրով ու ջերմությամբ։
Աստված պահապան մեր մայրերին, կանանց, քույրերին և հայ ընտանիքներին։