շնորհավորում եմ Տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրվա կապակցությամբ:
28 տարի առաջ այս օրը Հայաստանի Հանրապետությունում ներդրվեց ՏԻՄ համակարգը՝ որպես կառավարման ժողովրդավարացման գործընթացի առաջին քայլ: Այդ ընթացքում ՏԻՄ համակարգը մի շարք վերափոխումների ենթարկվեց՝ այսօր հասնելով համայնքների խոշորացման, որի մաս կազմեց նաև Քաջարան համայնքը:
Միավորման և խոշորացման ճանապարհին ավելի իրատեսական դարձավ տարիներ ի վեր կուտակված խնդիրների լուծումը: Արդյունքում մեր համայնքի տնտեսական ներուժը մեծացավ, ընդլայնեց կարողությունները, սուբվենցիոն ծրագրերի մշակումն ու իրականացումը դարձավ արդյունավետորեն գործադրելի:
Համայնքի կայուն զարգացումը և բարեկեցիկ միջավայրի կառուցումը մեր աշխատակազմի առաջնահերթություններից է, որոնց միտված բարեփոխումներն ու աշխատանքներն անընդհատ բնույթ են կրում: Ուզում եմ հավաստիացնել, որ դրանք շարունակվելու են լայն թափով և լինելու են ապագայամետ: ՏԻՄ համակարգը մշտապես կատարելագործման կարիք ունի, հետևաբար պետք է միասին և ամենօրյա ջանքեր ներդնենք: Միայն ապահով, բարեկեցիկ ու առողջ միջավայրով համայնքը կարող է ամուր հենարան լինել և ամրացնել քաղաքացու սեփական հողում ապրելու և արարելու ձգտումը:
Տեղական ինքնակառավարման մարմինները բարդ ու պատվաբեր առաքելություն են իրականացնում՝ հանդիսանալով քաղաքացու և պետության անմիջական կապող օղակը, իսկ պետությունն ուժեղ է իր ուժեղ համայնքներով:
Օրվա կապակցությամբ առանձնահատուկ շնորհավորում եմ Քաջարան համայնքի ՏԻՄ բոլոր աշխատակիցներին, ավագանու անդամներին և համայնքային ծառայողներին` մաղթելով հաջողություններ, ամուր կամք և հաստատակամություն ձեր պատվաբեր և պատասխանատու գործում: