Մանվելից հետո մանվելիզմը չփոխվեց ԵԿՄ-ում. Կոռնիձորի Արո
«Կոռնիձոր» ջոկատի հրամանատար Արա Խուդավերդյանը՝ Կոռնիձորի Արոն, բողոքի ակցիա է արել Հանրապետության հրապարակում՝ ԵԿՄ 12-րդ արտահերթ համագումարի աշխատանքների դեմ, նրան աջակցել են մի խումբ ազատամարտիկներ։
Արա Խուդավերդյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով բողոքի պատճառներին ասաց, որ ազատամարտիկներն իրեն առաջադրել էին որպես ԵԿՄ վարչության նախագահի թեկնածու, սակայն ինքը և իր համախոհները դուրս են մնացել մանդատների վերաբաշխումից։
Նա նշեց, որ դիմել են ԵԿՄ-ին, որպեսզի իրենց տրամադրվի 50 մանդատ, բայց ոչինչ չեն ստացել, ինչը հակասում է կանոնադրությանը։
Կազմկոմիտեի նախագահը, Արա Խուդավերդյանի խոսքով, իրենց մերժել է աբսուրդ պատճառաբանությամբ, և ակնհայտ է, որ մերժումը կապված է իր անձի հետ և նպատակային է (ԵԿՄ-ի պատասխանը ստորեւ՝ լուսանկարում)։
«Ուղղորդված ոտնձգություն էր իմ անձի և իմ թեկնածության դեմ»,- շեշտեց նա՝ հավելելով, որ արդեն համագումարի կազմից պարզ էր, թե ինչ է կատարվում. նրա խոսքով՝ մասնակցում էին օլիգարխիայի ներկայացուցիչներ և պատերազմին չմասնակցած անձինք։
«Մանդատ ունեցողների 10 տոկոսն են միայն պատերազմի մասնակից, և դա արդեն փաստում է այն մասին, որ կանխամտածված աշխատանք է տարվել»,- ասաց Արա Խուդավերդյանը, հավելելով, որ մինչ համագումարը հրավիրվել են ժողովներ շատ փոքր կազմով, ոչ ընդլայնված, տեղերում չեն մշակվել առաջարկություններ։
«ԵԿՄ 12-րդ համագումարը կայացել է ոչ լեգիտիմ պայմաններում, Մանվելից հետո մանվելիզմը չփոխվեց ԵԿՄ-ում»,– ասաց նա՝ ընդդծելով, որ հենց ԵԿՄ փոխնախագահ Արա Կետիկյանը և նրա նմանները պետք է հեռանան ԵԿՄ-ի շարքերից, քանի որ պատերազմի չեն մասնակցել։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ ապրիլի 7-ին, կայացած ԵԿՄ-ի 12-րդ արտահերթ համագումարին ներկա չէր ԵԿՄ հիմնադիր նախագահ, «Կոռնիձոր» ջոկատի հրամանատար Արա Խուդավերդյանը։ Tert.am-ի հետ զրույցում «Կոռնիձոր» ջոկատի հրամանատարը նշել էր, որ ԵԿՄ կայանալիք համագումարը ընդունելի չէ, այն իրականացվելու է ազատամարտիկների իրավունքների կոպիտ ոտնահարմամբ. նրա խոսքով՝ ԵԿՄ-ում իրեն և իր կողմնակիցներին զրկել են ընտրության իրավունքից: