Մարտերը Կուրսկի մարզում շարունակվում են
Ռուսական զորքերը ինտենսիվ մարտեր են մղում ուկրաինական ստորաբաժանումների դեմ՝ Ռուսաստանի տարածք Ուկրաինայի զինված ուժերի ներխուժումից հետո, գրում է DW-ն։
Հաղորդվում է, որ ուկրաինական զորքերը 20 կմ առաջ են շարժվել Ռուսաստանի տարածքում:
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ «շարունակում են հետ մղել ուկրաինական զինված ուժերի ներխուժման փորձը»՝ հավելելով, որ մարտական գործողությունները կենտրոնացած են Ռուսաստանի տարածքում սահմանից 10-20 կմ հեռու գտնվող բնակավայրերի շուրջ: ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը տարածաշրջան է տեղափոխել ծանր տեխնիկա, այդ թվում՝ տանկեր, որոնք արդեն հասել են մարտական ​​դիրքեր։
Վերջին մի քանի օրվա ընթացքում Ռուսաստանն Ուկրաինայի զինուժի ներխուժումից հետո Կուրսկի շրջանից տարհանել է 76 հազար մարդու, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Տեղեկություն է ստացվել նաև այն մասին, որ կիրակի գիշերը ռուսական զորքերը բալիստիկ հրթիռներ են արձակել Կիևի ուղղությամբ, որոնք չեն հասել Ուկրաինայի մայրաքաղաք։
Բացի դրանից՝ մոտ մեկ տասնյակ  անօդաչու թռչող սարքեր փորձել են գրոհել մայրաքաղաքը, բոլորը խոցվել  են, հայտնում է Կիևի քաղաքային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Պոպկոն։
Վերջին տվյալներով՝ Բելառուսը սկսել է զինվորականների տեղափոխումն Ուկրաինայի հետ սահման։