Մար֊զի հա֊տուկ կա֊րի֊քա֊վոր 31 քա֊ղա֊քա֊ցու տրա֊մա֊դրե֊ցին նոր, մաս֊նա֊գի֊տաց֊ված սայ֊լակ֊ներ
Օ֊գոս֊տո֊սի 29-30-ին ա֊ռա֊ջին ան֊գամ մարզ էին այ֊ցե֊լել հաշ֊ման֊դամ֊նե֊րի ա֊ջակ֊ցու֊թյան «Սա֊տար» հա֊սա֊րա֊կա֊կան եւ «Վեր֊ջին օ֊րե֊րի սրբեր» բա֊րե֊գոր֊ծա֊կա֊կան կազ֊մա֊կեր֊պու֊թյուն֊նե֊րի ներ֊կա֊յա֊ցու֊ցիչ֊նե֊րը: Վեր֊ջին֊ներս մար֊զի հա֊տուկ կա֊րի֊քա֊վոր 31 քա֊ղա֊քա֊ցու տրա֊մա֊դրե֊ցին նոր, մաս֊նա֊գի֊տաց֊ված սայ֊լակ֊ներ: Ըստ ո֊լոր֊տի պա֊տաս֊խա֊նա֊տու֊նե֊րի` մար֊զում հե֊նա֊շար֊ժա֊կան հա֊մա֊կար֊գի խնդիր֊ներ ու֊նե֊ցող հաշ֊վառ֊ված 31 հաշ֊ման֊դամ֊նե֊րը` 11-ը Կա֊պա֊նում, 15-ը` Գո֊րի֊սում, 4-ը` Սի֊սիա֊նում եւ 1-ը` Մեղ֊րիում, բո֊լորն ա֊պա֊հով֊վե֊ցին սայ֊լակ֊նե֊րով: «Սա֊տար» հա֊սա֊րա֊կա֊կան կազ֊մա֊կեր֊պու֊թյու֊նը սայ֊լակ֊ներ ստա֊նում է «Վեր֊ջին օ֊րե֊րի սրբեր» բա֊րե֊գոր֊ծա֊կա֊կան կազ֊մա֊կեր֊պու֊թյու֊նից: Ըստ բա֊րե֊գոր֊ծա֊կան կազ֊մա֊կեր֊պու֊թյան նա֊խա֊գահ Չար֊լի Ռեդ֊լե֊նի` ի֊րենց հիմ֊նա֊կան նպա֊տա֊կը հի֊վանդ֊նե֊րին ճիշտ սայ֊լակ֊ներ տրա֊մա֊դրելն է: Մար֊զի` հաշ֊ման֊դա֊մու֊թյուն ու֊նե֊ցող ան֊ձինք, սայ֊լակ֊նե֊րից բա֊ցի ստա֊ցան նաեւ հո֊գե֊բա֊նա֊կան ա֊ջակ֊ցու֊թյուն: