Մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանը հավաստիացրեց, որ Սյունիք գյուղի անվտանգությանը պատշաճ ուշադրություն է դարձվում
Փետրվարի չորսին Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանն այցելել է Սյունիքի միջնակարգ դպրոց։ Մարզպետի այցը համընկել է դպրոցի ընդհանուր ծնողական ժողովին։
Հանդիպման ընթացքում Սյունիքի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Լիլիթ Առաքելյանը խոսեց դպրոցում առկա խնդիրներից, ներկայացրեց Արցախից տեղափոխված աշակերտների ծնողներին, խոսեց նրանց աշխատանքի տեղավորելու հրատապության մասին։
Ներկայացնում ենք մարզի ղեկավարի պատասխանը՝ «Հարցը մեր տեսադաշտում է, գիտեմ, որ աշխատատեղեր կան պահածոյի գործարանում, մյուս գործատուներին էլ եմ հորդորել, որ հնարավորության դեպքում աշխատանքի վերցնեն տեղահանված անձանց։ Ունենք մի քանի նախագիծ, որոնցով փորձելու ենք լուծել մարզում հանգրվանած արցախցիների բնակարանային խնդիրները»։
Սյունիքի բնակչուհի տիկին Սվետան մարզպետին խնդրեց միջամտել, որպեսզի ԶՊՄԿ-ի կողմից Սյունիքը եւս ճանաչվի ազդակիր համայնք։ Մարզպետը խոստացավ լրացուցիչ ուսումնասիրել խնդիրը, քանի որ առկա է որոշում, որով Սյունիք գյուղը չի համարվում ազդակիր համայնք՝ պոչամբարից հեռու գտնվելու պատճառաբանությամբ։
Սյունիքցիներին հուզող գլխավոր հարցը բնակչության անվտանգությունն էր։ Մարզպետը հավաստիացրեց, որ անվտանգային խնդիրներին լուրջ ուշադրություն է դարձվում, հորդորեց վստահ ու հանգիստ ապրել սեփական հողում։
Բնակիչները հնարավորություն ունեցան ներկայացնել անձնական խնդիրներ, որոնց մարզպետը հիմնականում ընդառաջեց։
Հանդիպման ավարտին Մելիքսեթ Պողոսյանը շնորհակալություն հայտնեց ներկաներին, խոսեց հայրենասիրությունը գործով ցույց տալու անհրաժեշտության մասին եւ հավաստիացրեց, որ մարզպետարանը յուրաքանչյուր սյունեցու կողքին է։