Օգոստոսի 6-ին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գեներալ-մայոր
Վրեժ Գաբրիելյանը Սյունիքի մարզպետ Կարեն Համբարձումյանին ներկայացրեց ՀՀ ԱԻ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանի օգոստոսի 3-ի հրամանով  Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության պետ նշանակված  Լեոնիդ Գրիգորյանին (պահեստազորի փոխգնդապետ):
Մարզպետը շնորհավորեց Լ.Գրիգորյանին՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք եւ նրա ղեկավարած կառույցի հետ սերտ ու կառուցողական համագործակցության, նաեւ աջակցելու  պատրաստակամություն հայտնեց՝ ի շահ մարզում արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման եւ հնարավորինս շուտ վերացման:
Վրեժ Գաբրիելյանը, քանի որ առաջին անգամ էր հանդիպում Սյունիքի մարզի նոր ղեկավարության հետ, մարզպետին հակիրճ  ներկայացրեց իրենց գործունեությունը եւ համագործակցության այն շրջանակը, որը նախատեսված է փրկարար ծառայության եւ մարզպետարանի միջեւ:
Փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալը Կարեն Համբարձումյանին տեղեկացրեց նաեւ ընթացիկ եւ սպասվող մի շարք դրամաշնորհային ծրագրերի մասին, որոնք միտված են մարզում բարելավելու ոլորտի աշխատանքը:
Քննարկվեցին փրկարար ծառայության մարզային ստորաբաժանման ծառայությունների տեխնիկական վերազինման, ճանապարհներին նոր հենակետերի տեղադրման, Մեղրիում եւ Սիսիանում շենքային պայմանների բարելավման եւ այլ հարցեր: