ՄԱՐԶԸ ՊԱՏՐԱՍՏՎՈՒՄ Է ԳԱՐՆԱՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻՆ
Փետրվարի 1-ին Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն՝ մարզի համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ, որիընթացքում քննարկվեցին գարնան գյուղատնտեսական աշխատանքներից առաջՍյունիքում տվյալ ոլորտում առկա վիճակը,նախապատրաստական գործընթացները, եղած խնդիրներն ու դրանց լուծման հնարավորությունները:
Մինչ առաջիկա աշխատանքների  մասին խոսելը,  մարզպետարանի Գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության վարչության գյուղատնտեսության բաժնի պետի պաշտոնակատար Գագիկ Խաչատրյաննընդհանուր թվերով հաշվետվություն ներկայացրեց այս բնագավառում մարզի 2018 թվականի ցուցանիշների վերաբերյալ:
Այնուհետեւ քննարկվեցին համայնքներում   սերմացուի,  պարարտանյութերիձեռքբերման, ոռոգման ջրի մատակարարման հետ կապված հարցեր, խոսվեց ներկայումս մտահոգիչ՝ կաթի մթերման ու պանրի իրացման դժվարությունների մասին:
Մարզի գլխավոր անասնաբույժը ներկայացրեց անասնագլխաքանակի պատկերն ու համայնքներում անասնաբուժական ծառայությունների ներկայիս ոչ բավարար վիճակը:
Մի շարք հարցերի վերաբերյալ մարզպետը հանձնարարականներ տվեց համայնքների ղեկավարներին ու մարզպետարանի համապատասխան մասնագետներին, որոշ խնդիրներ առավել խոր վերլուծության եւ վերադաս մարմինների հետ քննարկելու, լուծման տարբերակների  առաջարկներ ներկայացնելու կարիք ունեն: