Քաջարանի մշակույթի կենտրոնի կինոդահլիճում հոկտեմբերի 1-ին պրեմիերա էր։ Դահլիճն էլ լեցուն էր հանդիսականներով։ Էկրանին «Մեդալի հակառակ կողմը» խորհրդանշական վերնագրով ֆիլմն էր, ըստ ամենայնի՝ սպորտային դրամա աշխարհի չեմպիոն, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, ծանրորդ Նազիկ Ավդալյանի կյանքի և անհավանական մարզական կարիերայի մասին։ Կինոնկարի հիմքում այն փիլիսոփայությունն է, որ հզոր կամք ու չկոտրվող ոգի ունենալու դեպքում բոլոր դժվարությունները տեղի են տալիս...
Ֆիլմը հիմնված է իրական դեպքերի վրա, և նրա հիմքում ընկած է նույնքան իրական մի ցավալի իրողություն. ավտովթարի հետևանքով ծանրամարտիկ Նազիկ Ավդալյանը յոթ տարի դուրս էր մնացել մեծ սպորտից։ Բայց վերադառնալով ծանրամարտի հարթակ, չնայած շրջապատի անվստահությանը, մարմնական անմարդկային ցավերին, դառնում է Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն։ Նազիկ Ավդալյանի կերպարը մարմնավորել է Աննա Մաքսիմը (Հարությունյան), ով նաև ֆիլմի ռեժիսորն է և սցենարի հեղինակը։ Դերակատարները հայտնի անուններ են՝ Աննա Մաքսիմ, Խորեն Լևոնյան, Սոս Ջանիբեկյան, Մկրտիչ Արզումանյան, Բաբկեն Չոբանյան, Արտաշես Ալեքսանյան, Անահիտ Քոչարյան, Արուսիկ Գրիգորյան, Կարեն Գիլոյան։ Ֆիլմը դիտվեց հետաքրքրությամբ, նաև հուզմունքով, քանզի էկրանին տառապանքներ կրած մարզուհու անցած դժվարին ճանապարհն էր։
Նազիկ Ավդալյանի մարզչի կերպարում հանդես է եկել Հայաստանի վաստակավոր արտիստ Արտաշես Ալեքսանյանը։
Ֆիլմի ավարտին հանդիսատեսին անակնկալ էր սպասվում. դահլիճում էր ֆիլմի ռեժիսոր և գլխավոր դերակատար Աննա Մաքսիմը, ով պատասխանեց ներկաների հարցերին։ Նա նշեց, որ ֆիլմը բարդ ճանապարհ է անցել, մասնավորապես, երախտագիտություն հայտնեց բոլոր նրանց, ովքեր եղել են ֆիլմի ստեղծման ակունքներում, հանձին Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի, որ հանդես է եկել հովանավորությամբ։
«Մարզիկի համար չկա ավելի մեծ պատիվ, քան ներկայացնել իր երկիրը և չեմպիոն դառնալիս՝ իր պատվին լսելի դարձնել հարազատ երկրի օրհներգը, իսկ այդ ամենին Նազիկ Ավդալյանը հասել է ավտովթարի պատճառով սպորտից հեռանալու և կրկին վերադառնալու դեպքում։ Այս փաստը ոգեշնչման աղբյուր պիտի դառնա շատ ու շատ մարզիկների համար», - գնահատանքի իր խոսքում նշեց Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը, հավելելով, որ ֆիլմն ասելիքի  (և ոչ միայն) առումով կայացել է։
«Քաջարան» կինոթատրոնի տնօրեն Իրինա Հովհաննիսյանի տեղեկացմամբ՝ Քաջարանի մշակույթի պալատի կինոթատրոնի էկրանին ֆիլմը կլինի ևս երկու շաբաթ։