Մեղրի համայնքի և «Ագարակի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության («ԱՊՄԿ» ՓԲԸ) համատեղ և սերտ համագործակցությունը
Ավելի վաղ Մեղրի համայնքը` ի դեմս համայնքի ղեկավար Խ․ Անդրեասյանի, խնդրանք-դիմում է ներկայացրել «ԱՊՄԿ» ՓԲ ընկերությանը՝ համատեղ ջանքերով Մեղրի համայնքի Ագարակ քաղաքի գերեզմանատան հարակից տարածքը՝ հին աղբավայրը, բարեկարգելու վերաբերյալ։ «ԱՊՄԿ» ՓԲ ընկերության կողմից, ի աջակցություն Մեղրի համայքնի, ընդունվել և ընթացք է տրվել խնդրանք-դիմումին։ «Մեղրիի կոմունալ բարեկարգում, տնտեսություն» ՀՈԱԿ-ի և «ԱՊՄԿ» ՓԲԸ-ի տեխնիկական և մարդակային ռեսուրսների համատեղ գործունեությամբ սկսվել են Ագարակ քաղաքի գերեզմանատան հարակից տարածքի` հին աղբավայրի բարեկարգման և նոր մեթոդներով շահագործման աշխատանքներ՝ բացառելով նախկին բնապահպանական և սանիտարական խնդիրները։
Համայնքի ղեկավար Խ․ Անդրեասյանն իր երախտագիտությունն է հայտնում «ԱՊՄԿ» ՓԲ ընկերության ղեկավար Ա․ Բելյաևին՝ բարիդրացիական կապերի ամրապնդման և փոխադարձ համագործակցության համար։