Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի շնորհավորական ուղերձը` Հայոց բանակի 32-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Սիրելի´ հայրենակիցներ, հարգարժան վետերաններ, պարոնայք սպաներ, ազատամարտիկներ և զինվորներ.
Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայոց Բանակի 32-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Յուրաքանչյուր տարեդարձ`անկախ այն բանից, հերթական է, թե հոբելյանական, տոն է, ուրախություն, ապա նաեւ ձեռքբերումները հանրագումարի բերելու եւ հատկապես՝ ապագայի ծրագրեր առաջադրելու, իրագործման ուղիները որոշակիացնելու առիթ, հնարավորություն։ Հայկական բանակի տարեդարձը բացառիկ տոն է, ուրախություն, ոչ միայն շարքային զինվորի և հրամանատարի, այլեւ ամբողջ հայ ժողովրդի համար։
Անկախ իրավիճակներից՝ մեր բանակը եղել ու մնում է մեր անվտանգության և ինքնության երաշխավորն ու պահապանը:
Երախտագիտությամբ ու խոնարհումով հիշենք ու ոգեկոչենք բոլոր նրանց, ովքեր պայքարել ու մարտնչել են մեր հայրենիքի՝ Հայաստանի ու Արցախի համար, ովքեր իրենց կյանքն են զոհաբերել մեր անկախության և ազատության համար։
Շարքային նորակոչիկ, թե´ սպա, փորձառու հրամանատար, թե´ գեներալ, բժիշկ թե´ ինժեներ, այգեգործ, թե´ հացթուխ, բոլորդ կրում եք «հայ զինվոր» կոչումը և արժանի եք հարգանքի ու գնահատանքի։
Բանակն ու կրթությունը մեր պետականության կարևորագույն հիմնաքարերն են: Աշխարհն արագորեն փոխվում է, և մեզնից է կախված, թե ինչպես օգտագործել այդ փոփոխություններն ի շահ մեր պետականության ու ժողովրդի:
Դրա համար մեզ պետք է ունենալ կրթված և հայրենիքի պաշտպանությանն ամեն ինչով պատրաստ քաղաքացի, կազմակերպված, կարգապահ, տեխնիկապես հագեցած ու տեխնոլոգիապես զարգացած և մարտունակ զինված ուժեր, մրցունակ ու զարգացող տնտեսություն, և իհարկե, հասարակություն, որը պատրաստ է ամեն ինչով և ամեն պահի աջակից լինել բանակին:
Սիրելի՛ զինծառայողներ,
Ձեզնից յուրաքանչյուրը բանակի յուրահատուկ առանցքն է:
Մենք`բոլորս, հույսով ու հավատով, հարգանքով, հպարտությամբ ու վստահությամբ ենք նայում Ձեզ, և միասին նոր հաղթանակներ ենք կերտելու:
Հայ զինվորի արիության և սպայական կազմի պրոֆեսիոնալիզմի ոգով հույս ու հավատ է ստանում մի ողջ ժողովուրդ, ով անհանգստությունը սրտում հետևում է մեր բանակի հաջողություններին և վշտանում ամեն կորստով: Ձեզ ուժ, կորով, արիություն և անառիկություն եմ մաղթում: