Սիրելի՛ կանայք, մայրեր, քույրեր և դուստրեր
​Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության օրվա առթիվ: Գարնանային այս գեղեցիկ տոնը ևս մեկ առիթ է մեծարանքի և գնահատանքի խոսքեր ուղղելու, մեր հոգու ակնածանքն ու խոնարհումը ձեզ հայտնելու համար:
​Պատմությունն իր ամփոփագրերում հավաստում է, որ դուք եղել եք և այսօր էլ շարունակում եք մնալ հայ ազգի ազգապահպան սյուներից մեկը, ազգային արժեքների ու ավանդույթների պահպանման հիմնական երաշխավորը: Ժամանակակից մարտահրավերների պայմաններում գնալով ավելի ու ավելի է մեծանում ձեր դերը մեր երկրի, մեր համայնքի և ընդհանրապես հասարակական-քաղաքական կյանքի բոլոր բնագավառներում: Դժվարին պահերին դուք միշտ եղել եք հայրենիքի համար վճռորոշ իրադարձությունների կենտրոնում: Մեզ համար ծանր ժամանակներում հույս ու հավատ եք ներշնչել ձեր որդիներին հայրենիքի պաշտպանության գործում: Եվ հենց ձեր որդիների հերոսության ու անձնազոհության շնորհիվ է, որ մենք շարունակում ենք արարել խաղաղ երկնքի տակ. անգնահատելի է ձեր դերը մեր հայրենիքի, հայ ընտանիքի կայացման, սերունդների դաստիարակության ու ազգապահպանության գործում:
​Սիրելի՛ կանայք
​Ձեր տոնը համընկնում է գարնան գալստյան, կյանքի ու բնության զարթոնքի հետ, որը պատահական չէ և խորհրդանշում է ձեր՝ կյանքին նոր գույներ ու դրական լիցքեր տալու կարողությունը: Ուստի մաղթում եմ, որ ձեր սրտերում ծաղկի ապրելու, հարատևելու ու նորի արարման ձգտումը:
​Կրկին շնորհավորելով ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ երջանկություն, ջերմություն և ներդաշնակություն, թող միշտ խաղաղություն ու բարօրություն լինի ձեր ընտանիքներում և մեր հայրենիքում: