Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի շնորհավորական ուղերձը ՝ Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ
Ապրիլի 7-ը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին նշում է Ս.Մարիամ Աստվածածնի Ավետման տոնը,որի խորհորդն առանձնահատուկ է նրանով, որ մեծարանքի է արժանանում մայրության հարատև գեղեցկությունը` որպես կյանքի շարունակականության և երջանկության անսպառ աղբյուր։
Սիրելի՛ հայուհիներ, խորին սիրով ու ակնածանքով շնորհավորում եմ Ձեզ` Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ։ Հայ կինը միշտ եղել է օջախի պահապանը, հենարանն ու սյունը: Այսօր էլ նա պատվով է կատարում դարերից եկած այդ վեհ առաքելությունը՝ անմնացորդ ու անձնվիրաբար ծառայելով ընտանիքին ու հայրենիքին, իր շուրջը սփռելով անսահման սեր ու ջերմություն, բարություն ու հոգատարություն:
Ի նշան հարգանքի ՝ այսօր գլուխ ենք խոնարհում մեր զինվորների մայրերի առջև, ովքեր ծնում և դաստիարակում են կորյուններ։Եղե´ք ուժեղ և անկոտրում:
Սիրելի´ կանայք, թող ձեր կյանքն անցնի գարնանային հիասքանչ օրվա պես` պայծառ ու լուսավոր, ծաղկուն ու արևոտ: Թող Ձեր ընտանիքներում տիրեն միայն երջանկությունն ու բարօրությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն, անթիվ ծաղկող գարուններ, անսպառ ժպիտներ և սիրված ու գնահատված լինելու բերկրանք։