Այսօր նշում ենք մեր պետության և պետականության կարևորագույն տոներից մեկը՝ Սահմանադրության օրը։ Սահմանադրությունը պետության օրինականության խորհրդանիշն է, իսկ ցանկացած պետության լավագույն խորհրդանիշը՝ նրա օրինապաշտ և օրենքով պաշտպանված քաղաքացին։
Սահմանադրությունն այն հիմքն է, որի վրա կառուցված է մեր պետությունը։ Այն ապահովում է քաղաքացիների հիմնարար իրավունքներն ու ազատությունները, երաշխավորում մարդու արժանապատվության պաշտպանությունը և հաստատում ժողովրդավարության ու օրինականության սկզբունքները։ Մեզանից յուրաքանչյուրն կարող է վստահ լինել, որ իր իրավունքները պաշտպանված են, և որ օրենքը պահպանում է արդարությունը։
Սահմանադրությունը հասարակության կենդանի հիմքն է, որ միավորում է մեզ և սահմանում մեր արժեքներն ու ձգտումները։ Այն ծառայում է որպես ուղղորդող լույս յուրաքանչյուր քաղաքացու համար՝ երաշխավորելով հավասարությունն օրենքի առաջ։
Մենք գիտակցում ենք սահմանադրական նորմերը հարգելու և ամրապնդելու մեր պատասխանատվությունը ապագա սերունդների հանդեպ՝ պահպանելով և զարգացնելով այս հիմքերը՝ հանուն հասարակության բարելավման։
Հիշենք, որ Սահմանադրությունը ստատիկ փաստաթուղթ չէ. այն ապրում և զարգանում է մեզ հետ։ Մենք՝ քաղաքացիներս ենք այն ուժեղ և արդյունավետ դարձնում մեր ամենօրյա աշխատանքով, օրենքի և միմյանց նկատմամբ հարգանքով։
Այս կարևոր տոնի առթիվ բոլորիս մաղթում եմ խաղաղություն, լավատեսություն, բարօրություն և հավատ մեր ընդհանուր ապագայի հանդեպ։
Շնորհավոր Սահմանադրության օրը։