Սիրելի համերկրացինե՛ր, Մեղրի համայնքի հարգելի բնակիչներ
Ի սրտե շնորհավորում եմ Նոր Տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ: Մի քանի ժամ անց հրաժեշտ կտանք պատմության գիրկն անցնող 2024 թվականին և իր իշխանության շրջանակը կմտնի նոր՝ 2025 թվականը: Ամենագեղեցիկ ու ջերմացնող տոներից մեկը, որը նշում ենք մեր ընտանիքների, մերձավորների և ընկերների հետ, միմյանց մաղթում ամենայն բարիք և նորանոր հաջողություններ:
Դա նաև պատեհ առիթ է կիսվելու ձեզ հետ միասին անցած ճանապարհի, կատարած աշխատանքների, արձանագրած ձեռքբերումների, ինչու չէ, նաև անավարտ գործերի, թերացումների շուրջ, նաև նախանշելու նոր նպատակներ, կազմելու համայնքի բարգավաճմանն ու մեղրեցիների բարեկեցությանը միտված նոր ծրագրեր:
Թող գալիք 2025 թվականը լինի բոլորիս համար խաղաղության, բարօրության և նոր հաջողությունների տարի: Մաղթում եմ, որ այն մեր ժողովրդին, արևաբույր Մեղրի համայնքին բերի կայունություն, միասնություն և առաջընթացի նոր հնարավորություններ: Թող յուրաքանչյուրի տունը լցվի սերը, ջերմությունը և ընտանեկան երջանկությունը:
Անհրաժեշտ եմ համարում նշել, որ անցնող տարին մեր համայնքի համար եղավ հաջողությունների, նոր ծրագրերի կենսագործման և ձեռքբերումների տարի։
Համատեղ ուժերով հաջողությամբ իրագործեցինք մի շարք կարևոր նախաձեռնություններ, որոնք ուղղված էին մեր համայնքի զարգացմանը և մեր համերկրացիների բարեկեցության բարձրացմանը։ Դրանք հնարավոր դարձան նաև ձեր անմնացորդ նվիրվածության, աշխատասիրության և աջակցության շնորհիվ։
Հարգելի մեղրեցիներ.
Մեր միասնությունն ու նպատակասլացությունը դարձան այն շարժիչ ուժը, որը հնարավորություն տվեց հաղթահարել արգելքները և գրանցել նոր հաղթանակներ։ Ուստի 2025 թվականը դիմավորենք լավատեսորեն, ինքնավստահ և հաստատակամ։ Անցնող տարվանից քաղենք բոլոր օգտակար դասերը, շարունակական ձեռքբերումները, որոնք կծառայեն որպես ուղենիշ՝ գալիք տարում մեր նպատակների իրականացման գործում։
Շնորհակալություն բոլորին, ովքեր անցնող տարում իրենց նվիրվածությամբ, աշխատասիրությամբ և կամեցողությամբ նպաստեցին մեր ընդհանուր տան՝ Մեղրի համայնքի բարգավաճմանը: Համոզված եմ՝ միասին կկարողանանք հասնել մեր նպատակների և երազանքների իրականացմանը:
Նոր Տարին թող լինի նվաճումների տարի, որի ընթացքում մենք ավելի կամրապնդենք մեր միասնությունը, կխնամենք մեր մշակութային ժառանգությունը և հաստատակամորեն կքայլենք դեպի կայուն զարգացում:
Թող գալիք տարին իր հետ բերի խաղաղություն,սեր, հույս և հավատ: