Սիրելի՛ մեղրեցիներ, հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի կազմավորման 34-րդ տարելիցի` Հայոց բանակի օրվա կապակցությամբ:
Այս օրը մեր պատմության ամենախորհրդանշական էջերից մեկն է, քանի որ հայոց բանակի ստեղծումը դարձավ անկախ պետականության պահպանման, ազգային արժանապատվության և հայրենի հողի պաշտպանության վճռական քայլը։ Հայոց բանակը կազմավորվեց ժողովրդի կամքի, միասնականության և ազատ ապրելու վճռական հավատքի շնորհիվ։
Երեսունչորս տարիների ընթացքում մեր զինված ուժերը անցել են ծանր, բայց պատվաբեր ճանապարհ։ Հայ զինվորը բազմիցս ապացուցել է, որ հայրենիքի պաշտպան լինելը պարզապես ծառայություն չէ, այլև առաքելություն՝ նվիրված հայրենի հողին, պատմությանը, սերունդների ապագային։
Այսօր և ոչ միայն, խոնարհվում ենք հայրենիքի պաշտպանության սրբազան ճանապարհին իրենց կյանքը զոհաբերած մեր հերոսների լուսավոր հիշատակի առաջ։ Նրանց սխրանքը հավերժ է, նրանց անունները՝ մեր հիշողության մեջ։ Նրանց շնորհիվ է, որ այսօր մենք ապրում ենք, ստեղծում և հավատում վաղվա օրվան։
Խորին երախտագիտությունս եմ հայտնում մեր զինվորներին, սպաներին և կամավորներին, ովքեր ամեն օր իրենց ծառայությամբ կանգնած են հայրենիքի սահմանների պաշտպանության առաջնագծում։ Նրանց կամքը, տոկունությունն ու հավատը մեր ժողովրդի ուժի արտացոլումն են։
Մեղրի համայնքը, լինելով Հայաստանի հարավային դարպասը, առանձնահատուկ պատասխանատվությամբ է արժևորում բանակի դերը։ Այստեղ ապրող յուրաքանչյուր քաղաքացի գիտակցում է խաղաղության գինը և հայրենի հողի պահպանման կարևորությունը։ Մեր միասնականությունը և հայրենասիրական դաստիարակությունը այն ամուր հիմքերն են, որոնց վրա պետք է կառուցվի մեր ապագան։
Թող հայոց բանակը միշտ լինի հզոր, կարգապահ և ամուր։ Թող մեր զինվորները ծառայեն խաղաղ պայմաններում, իսկ մեր հայրենիքը լինի անվտանգ, կայուն և զարգացող։
Մաղթում եմ բոլորիս խաղաղ երկինք, ամուր սահմաններ, ազգային համախմբում և անսասան հավատ Հայաստանի վաղվա օրվա հանդեպ։
Փա՛ռք հայոց բանակին։
Փա՛ռք մեր հերոսներին։