Մեղրի համայնքում հյուրընկալվել են Ֆիզիկայի կիրառական պրոբլեմների ինստիտուտի ներկայացուցիչներն ու պրոֆեսորադասախոսական կազմը
24.10.2025 14:37
Հոկտեմբերի 23-ին, Մեղրի համայնքի ղեկավարի տեղակալ Արմեն Անտոնյանը ներկա է գտնվել Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի Մեղրիի մասնաճյուղում կազմակերպված հանդիպմանը։
Միջոցառման ընթացքում Ֆիզիկայի կիրառական պրոբլեմների ինստիտուտի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները հանդես են եկել թեմատիկ դասախոսություններով և սահիկաշարերով:
Իր ողջույնի խոսքում համայնքի ղեկավարի տեղակալ Արմեն Անտոնյանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման կազմակերպման և նախաձեռնության համար՝ ընդգծելով նման ձևաչափի համագործակցության և գիտական փորձի տարածման կարևորությունը։
Նշենք, որ Ֆիզիկայի ինստիտուտը յուրաքանչյուր երկու տարին մեկ գիտաժողով է իրականացնում, և այսօր արդեն Մեղրի քաղաքում անցկացվեց 10-րդ գիտաժողովը։