Մեղրիի համայնքապետարանում տեղի ունեցավ հանդիպում-քննարկում ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության ներկայացուցիչների և Մեղրի համայնքի մեղվապահների միջև
23.09.2025 17:14
Սեպտեմբերի 22-ին՝ Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանի գլխավորությամբ, Մեղրիի համայնքապետարանում հյուրընկալվեցին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության անասնաբուծության վարչության ձկնաբուծության և մեղվաբուծության բաժնի գլխավոր մասնագետ Սիլվա Հակոբյանը և ավագ մասնագետ Ջոն Սիմոնյանը։
Հանդիպման նպատակն էր վերհանել և քննարկել համայնքում արձանագրված մեղվաընտանիքների խնդիրները՝ գտնելու դրանց հնարավոր լուծումները։
Քննարկման ընթացքում մեղվապահներն անդրադարձան մեղվաընտանիքների պահպանման գործընթացում առաջացած հիմնական դժվարություններին և դրանց հետ կապված մտահոգություններին։ Մասնագետները պատասխանեցին մեղվապահների հնչեցրած հարցերին, ներկայացրեցին հնարավոր պատճառահետևանքային կապերը, ինչպես նաև առաջարկեցին մասնագիտական լուծումներ և կիրառելի խորհուրդներ՝ մեղվաընտանիքների կենսունակության վերականգման և արտադրողականության բարձրացման ուղղությամբ։
Հանդիպումն անցավ կառուցողական և փոխըմբռնման մթնոլորտում, ինչը նպաստեց ակտիվ քննարկմանը։
Հանդիպման ավարտին մասնագետներն իրենց պատրաստակամությունը հայտնեցին շարունակել աջակցությունը և համագործակցությունը մեղվապահների հետ՝ խնդիրների լուծման և ոլորտի բարելավման նպատակով։
Մեղվապահները շնորհակալություն հայտնեցին ստացած մասնագիտական աջակցության համար և գնահատեցին նման հանդիպումների կազմակերպման կարևորությունը: