Մեղրին առանց ջրի չի կարող. համատեղ քայլեր ջրի կայուն մատակարարման համար
Այսօր՝ օգոստոսի 4-ին, Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանի նախաձեռնությամբ համայնքապետարանում տեղի ունեցավ խորհրդակցություն «Վեոլիա Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Խորհրդակցության առանցքում համայնքի բնակիչներին վաղուց մտահոգող խմելու ջրի մատակարարման խնդիրն էր։
Վերջին ժամանակաշրջանում Մեղրիում արձանագրված ջրանջատումները, բնակիչների շարունակական ահազանգերը և համայնքի ղեկավարի խոր մտահոգությունն այս իրավիճակի վերաբերյալ, հստակորեն ի ցույց են դնում հարցի հրատապությունը։
Խաչատուր Անդրեասյանն իր խոսքում ընդգծեց, որ նման պայմաններում հնարավոր չէ ապահովել մարդկանց նորմալ կենցաղային պայմանները, իսկ խմելու ջրի բացակայությունը առաջին հերթին հարվածում է սոցիալական կայունությանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին խնդրի հնարավոր պատճառները, եղած տեխնիկական և կազմակերպչական խնդիրները, ինչպես նաև առաջ քաշվեցին մի շարք առաջարկներ՝ իրավիճակը կարգավորելու ուղղությամբ։
Կողմերը ընդհանուր հայտարարի եկան, որ ջրամատակարարման կայունությունը պետք է դառնա առաջնահերթություն, իսկ այդ ուղղությամբ աշխատանքները՝ համակարգված ու արագ արձագանքող։
Խորհրդակցության ավարտին համայնքի ղեկավարը վստահեցրեց, որ շարունակելու է հետևողական լինել այս հարցում՝ նպատակ ունենալով ապահովել բնակիչների համար անխափան և որակյալ ջրամատակարարում։
«Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի ներկայացուցիչներն էլ իրենց հերթին պատրաստակամություն հայտնեցին գործել համայնքի հետ սերտ համագործակցությամբ։