Մեղրիում և Կապանում անցկացվելիք միջոցառումների ծրագիր՝ նախաձեռնությամբ «Дом Москвы» կենտրոնի
Մեղրի և Կապան համայնքներում «Дом Москвы» Երևանում մոսկովյան մշակութագործարարական կենտրոնի, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի աշխատակազմի նախաձեռնությամբ իրականացվող միջոցառումները 2023 թ հունիս 14-15-ին
Հունիսի 14-ին, ժամը 19:00-ին
Սյունիք մարզպետարանի հետ համատեղ Կապանի արվեստի պետական քոլեջի՝ Վահագն  Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տեղի կունենա բացառիկ դասական համերգ երկու տարբեր գործիքների՝ երգեհոնի և սաքսոֆոնի սիմբիոզ, հայտնի երաժիշտներ, բազմաթիվ մրցույթների դափնեկիրներ Հիրոկո Ինոուենի (երգեհոն, Ճապոնիա) և Վերոնիկա Կոժուխարովայի (սաքսոֆոն, ՌԴ) կատարմամբ։
Հունիսի 15-ին, ժամը 10:40-11:00-ին
Կապանի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 7 հիմնական դպրոցում տեղի կունենա «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիայի բացում, դպրոցի սաների և համայնքի երեխաների համար:
Հունիսի 15-ին, ժամը 13:30-14:30-ին
Մեղրիի համայնքապետարանի աջակցությամբ Մեղրիի Մարզամշակութային կենտրոնում տեղի կունենա Ռուսական կենտրոնի բացումը և վերջին սերնդի Պիկասո 3D տպիչների  փոխանցում կենտրոնին: Համայնքի երեխաները այսուհետ հնարավորություն կստանան մասնակցելու Մեր կողմից անցկացվող ռուսերեն լեզվի անվճար դասընթացներին Ռուսական կենտրոնում:
Հունիսի 15-ին, ժամը 15:45-16:45-ին
Մեղրիի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցում տեղի կունենա «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիայի բացում, դպրոցի սաների և համայնքի երեխաների համար: